VLetenky

Botswanská Okavango Delta s Qatar Airways od 497 EUR

Okavango Delta
Bezodtoková Okavango Delta na severozápade (foto: Graf-flugplatz/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do severobotswanskej oblasti Okavango Delta sa máte možnosť vypraviť s leteckou spoločnosťou Qatar Airways (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do botswanského mesta Maun (v blízkosti Okavango Delta) sa predávajú za 497 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 28.10.-15.12.2020, 03.01.-31.03. a 07.04.-09.09.2021, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 26. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od novembra 2020 do júla 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky ku Okavango Delta nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 1. júla a návrat z botswanského Maun (MUB) dňa 16. júla 2021.

Rezervácia letenky:
Praha – Maun (Okavango Delta) za 497 EUR (01.07.-16.07.2021)


Praha, Česko – Maun, Botswana (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Botswana

Znamenitá Botswana s viac ako dvoma miliónmi obyvateľov sústredenými na ploche asi 580 tisíc km² sa radí k jedným z najredšie osídlených štátov čierneho kontinentu aj Zeme. Čaká Vás v južnej časti Afriky, pričom susedí s Namíbiou na západe a severe, na krátkom úseku so Zambiou na severovýchode, východnú hranicu zdieľa so Zimbabwe a za južného suseda má JAR. Hlavné mesto krajiny, štvrťmiliónové Gaborone, nájdete na juhu blízko hraničného pásma s Južnou Afrikou.

Z britskej kolónie africký “ekonomický” tiger

V novovekých dejinách boli v oblasti aktívni hlavne holandskí a britskí kolonisti. Spod nadvlády Veľkej Británie sa Botswana vymanila roku 1966 a z jednej z najchudobnejších krajín sveta sa odvtedy stala relatívne ekonomicky vyspelá republika so stabilnou demokraciou a africká “štvorka” podľa parity kúpnej sily per capita (pričom drvivá väčšina bohatstva sa nesústreďuje len v rukách niekoľkých najsilnejších skupín a na rozdiel od susednej JAR netrpí ani rasovými či bezpečnostnými problémami). Bohaté zásoby drahých kovov (diamanty a zlato) aj ďalších nerastných surovín i podpora cestovného ruchu tvoria vhodné predpoklady k masívnemu ekonomickému rastu.

Drsné púštne scenérie Kalahari i savany na severe

O výhodnej stratégii v rámci rozvoja turizmu svedčí aj skutočnosť, že zhruba 20% územia bude zahrnutých v národných parkoch alebo rezerváciách. V nehostinnej púšti Kalahari, ktorá pokrýva asi dve tretiny Botswany, natrafíte na úžasný Kgalagadi Transfrontier Park (na juhozápade v hraničnom pásme s Namíbiou a JAR) a skvelú Central Kalahari Game Reserve (v centrálnom regióne).

Mimoriadna Okavango Delta a výnimočné africké “safari” parky

V severnej polovici Botswany Vás očakáva popri nesmierne fotogenickej soľnej panve Makgadikadi Pan najmä excelentná Okavango Delta, prakticky tektonický zlom zaraďujúci sa k najväčším svetovým vnútrozemským riečnym deltám (efektné budú sugestívne pohľady z výšky v rámci vyhliadkových letov z neďalekého mesta Maun). Smerom na východ naďabíte na nemenej pútavé Moremi National Park a Chobe National Park. Z Kasane v severovýchodnom kúte po prekonaní 70 km doputujete ku gigantickým Viktóriinim vodopádom (v Zambii alebo v Zimbabwe).

0