VLetenky

Botswana s Virgin Atlantic od 588 EUR

Okavango Delta
Fotogenická bezodtoková Okavango Delta na severozápade Botswany (foto: Gusjer/Flickr/CC BY 2.0)

S Virgin Atlantic sa máte šancu vydať do (bezvízovej) Botswany na juhu čierneho kontinentu – jednej z najbezpečnejších, najpriateľskejších a zároveň i najrozvinutejších krajín Afriky (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Gaborone (južná Botswana) kúpite za 588 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Do Francistown (východná Botswana) doletíte za 619 EUR a do Maun (Okavango Delta) za 659 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. februára do 28. marca 2019, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 7. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu (t.j. počas februára a marca 2019)

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do južnej Botswany nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 6. februára a návrat z Gaborone (GBE) dňa 20. februára 2019 (za 588 EUR).

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky do východnej Botswany môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 4. februára a návrat z Francistown (FRW) dňa 18. februára 2019 (za 619 EUR).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky ku Okavango Delta nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 6. februára a návrat z Maun (MUB) dňa 20. februára 2019 (za 659 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Gaborone za 588 EUR (06.02.-20.02.2019)
Viedeň – Francistown za 619 EUR (04.02.-18.02.2019)
Viedeň – Maun (Okavango Delta) za 659 EUR (06.02.-20.02.2019)


Viedeň – Gaborone / Francistown / Maun (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Botswana

Famózna Botswana s vyše dvoma miliónmi obyvateľov sústredenými na ploche asi 580 tisíc km² sa zaraďuje k jedným z najredšie osídlených štátov čierneho kontinentu i zemegule. Očakáva Vás v južnej partii Afriky, pričom susedí s Namíbiou na západe a severe, na krátkom úseku so Zambiou na severovýchode, východnú hranicu si delí so Zimbabwe a za južného suseda má JAR. Hlavné mesto krajiny, štvrťmiliónové Gaborone, nájdete na juhu „blízko“ hraničného pásma s Južnou Afrikou.

Z britskej kolónie africký “ekonomický” tiger

V novovekých dejinách boli v oblasti aktívni najmä holandskí a britskí kolonisti. Spod nadvlády Veľkej Británie sa Botswana vymanila v roku 1966 a z jednej z najchudobnejších krajín na svete sa odvtedy stala pomerne ekonomicky vyspelá republika so stabilnou demokraciou a africká “štvorka” podľa parity kúpnej sily per capita (pričom drvivá väčšina bohatstva sa nesústreďuje iba v rukách niekoľkých najsilnejších skupín a na rozdiel od susednej JAR netrpí ani rasovými či bezpečnostnými problémami). Bohaté zásoby drahých kovov (diamanty a zlato) aj ďalších nerastných surovín i podpora cestovného ruchu vytvárajú vhodné predpoklady k masívnemu ekonomickému rastu.

Drsné púštne scenérie Kalahari i savany na severe

O výhodnej stratégii v rámci rozvoja turizmu svedčí i skutočnosť, že približne 20% územia bude zahrnutých v národných parkoch alebo rezerváciách. V nehostinnej púšti Kalahari, ktorá pokrýva asi dve tretiny Botswany, naďabíte na skvelý Kgalagadi Transfrontier Park (na juhozápade v hraničnom pásme s Namíbiou a JAR) a úžasnú Central Kalahari Game Reserve (v centrálnom regióne).

Výnimočná Okavango Delta a mimoriadne africké “safari” parky

V severnej polovici Botswany Vás čaká popri neskutočne fotogenickej soľnej panve Makgadikadi Pan hlavne vynikajúca Okavango Delta, v podstate tektonický zlom radiaci sa k najväčším svetovým vnútrozemským riečnym deltám (efektné budú sugestívne pohľady z výšky v rámci vyhliadkových letov z neďalekého mesta Maun). Smerom na východ narazíte na nemenej lákavé Moremi National Park a Chobe National Park. Z Kasane v severovýchodnom kúte po prekonaní 70 km docestujete ku gigantickým Viktóriinim vodopádom (v Zambii alebo v Zimbabwe).

0