VLetenky

Botswana s Ethiopian Airlines od 456 EUR

Okavango Delta
Bezodtoková Okavango Delta na severozápade Botswany (foto: Freek Van Ootegem/Pixabay/CC0)

Na krídlach spoločnosti Ethiopian Airlines zo Star Alliance sa máte šancu vypraviť do famóznej (bezvízovej) Botswany na juhu čierneho kontinentu – jednej z najbezpečnejších, najpriateľskejších a súčasne aj najrozvinutejších krajín Afriky (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do botswanského hlavného mesta Gaborone sa predávajú za 456 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 20. apríla do 10. júna 2018, min. dobu pobytu 2 dni, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do 30. marca (do aktualizácie tarifu / vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca apríla do konca mája 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Botswany môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 30. apríla a návrat z botswanského Gaborone (GBE) dňa 10. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Gaborone za 456 EUR (30.04.-10.05.2018)

VIE-GBE
Viedeň – Gaborone (mapa: OpenStreetMap.org a jeho prispievatelia/CC BY-SA 2.0/ODbL 1.0)

Botswana

Znamenitá Botswana s viac ako dvoma miliónmi obyvateľov sústredenými na ploche asi 580 tisíc km² sa radí k jedným z najredšie osídlených štátov čierneho svetadielu aj planéty. Čaká Vás v južnej časti Afriky, pričom susedí s Namíbiou na západe a severe, na krátkom úseku so Zambiou na severovýchode, východnú hranicu zdieľa so Zimbabwe a za južného suseda má JAR. Hlavné mesto krajiny, štvrťmiliónové Gaborone, nájdete na juhu „v blízkosti“ hraničného pásma s Južnou Afrikou.

Z britskej kolónie africký “ekonomický” tiger

V novovekých dejinách boli v oblasti aktívni hlavne holandskí a britskí kolonisti. Spod nadvlády Veľkej Británie sa Botswana vymanila v roku 1966 a z jednej z najchudobnejších krajín sveta sa odvtedy stala relatívne ekonomicky vyspelá republika so stabilnou demokraciou a africká “štvorka” podľa parity kúpnej sily per capita (pričom drvivá väčšina bohatstva sa nesústreďuje len v rukách niekoľkých najsilnejších skupín a na rozdiel od susednej JAR netrpí ani rasovými či bezpečnostnými problémami). Bohaté zásoby drahých kovov (diamanty a zlato) aj ďalších nerastných surovín, podpora cestovného ruchu tvoria vhodné predpoklady k masívnemu ekonomickému rastu.

Drsné púštne scenérie Kalahari i savany na severe

O výhodnej stratégii v rámci rozvoja turizmu svedčí aj skutočnosť, že zhruba 20% územia bude zahrnutých v národných parkoch alebo rezerváciách. V nehostinnej púšti Kalahari, ktorá pokrýva asi dve tretiny Botswany, natrafíte na úžasný Kgalagadi Transfrontier Park (na juhozápade v hraničnom pásme s Namíbiou a JAR) a skvelú Central Kalahari Game Reserve (v centrálnom regióne).

Mimoriadna Okavango Delta a výnimočné africké “safari” parky

V severnej polovici Botswany Vás očakáva popri nesmierne fotogenickej soľnej panve Makgadikadi Pan najmä výborná Okavango Delta, prakticky tektonický zlom zaraďujúci sa k najväčším svetovým vnútrozemským riečnym deltám (efektné budú sugestívne pohľady z výšky počas vyhliadkových letov z neďalekého mesta Maun). Smerom na východ natrafíte na nemenej pútavé Moremi National Park a Chobe National Park. Z Kasane v severovýchodnom kúte po prekonaní 70 km doputujete ku obrovitým Viktóriinim vodopádom (v Zambii alebo v Zimbabwe).

0