VLetenky

Botswana s Ethiopian Airlines od 447 EUR

Okavango Delta
Bezodtoková Okavango Delta na severozápade Botswany (foto: Justin Hall/Flickr/CC BY 2.0)

Na palube spoločnosti Ethiopian Airlines zo Star Alliance sa máte šancu vypraviť do famóznej (bezvízovej) Botswany na juhu čierneho svetadielu – jednej z najbezpečnejších, najpriateľskejších a súčasne aj najrozvinutejších krajín Afriky (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do botswanského hlavného mesta Gaborone kúpite za 447 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. apríla do 30. júna 2017, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 7. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v čase od polovice apríla do konca júna 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Botswany nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. júna a návrat z botswanského Gaborone (GBE) dňa 13. júla 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Gaborone za 447 EUR (28.06.-13.07.2017)
Viedeň – Victoria Falls, Gaborone – Viedeň za 460 EUR (28.06.-13.07.2017)

Botswana

Znamenitá Botswana s viac ako dvoma miliónmi obyvateľov sústredenými na ploche asi 580 tisíc km² sa radí k jedným z najredšie osídlených štátov čierneho kontinentu aj planéty. Čaká Vás v južnej časti Afriky, pričom susedí s Namíbiou na západe a severe, na krátkom úseku so Zambiou na severovýchode, východnú hranicu zdieľa so Zimbabwe a za južného suseda má JAR. Hlavné mesto krajiny, štvrťmiliónové Gaborone, nájdete na juhu “neďaleko” hraničného pásma s Južnou Afrikou.

Z britskej kolónie africký “ekonomický” tiger

V novovekých dejinách boli v oblasti aktívni hlavne holandskí a britskí kolonisti. Spod nadvlády Veľkej Británie sa Botswana vymanila v roku 1966 a z jednej z najchudobnejších krajín sveta sa odvtedy stala relatívne ekonomicky vyspelá republika so stabilnou demokraciou a africká “štvorka” podľa parity kúpnej sily per capita (pričom drvivá väčšina bohatstva sa nesústreďuje len v rukách niekoľkých najsilnejších skupín a na rozdiel od susednej JAR netrpí ani rasovými či bezpečnostnými problémami). Bohaté zásoby drahých kovov (diamanty a zlato) aj ďalších nerastných surovín, podpora cestovného ruchu tvoria vhodné predpoklady k masívnemu ekonomickému rastu.

Drsné púštne scenérie Kalahari i savany na severe

O výhodnej stratégii v rámci rozvoja turizmu svedčí aj skutočnosť, že zhruba 20% územia bude zahrnutých v národných parkoch alebo rezerváciách. V nehostinnej púšti Kalahari, ktorá pokrýva cca dve tretiny Botswany, natrafíte na úžasný Kgalagadi Transfrontier Park (na juhozápade v hraničnom pásme s Namíbiou a JAR) a skvelú Central Kalahari Game Reserve (v centrálnom regióne).

Mimoriadna Okavango Delta a výnimočné africké “safari” parky

V severnej polovici Botswany Vás očakáva popri nesmierne fotogenickej soľnej panve Makgadikadi Pan najmä výborná Okavango Delta, prakticky tektonický zlom zaraďujúci sa k najväčším svetovým vnútrozemským riečnym deltám (efektné budú sugestívne pohľady z výšky počas vyhliadkových letov z neďalekého mesta Maun). Smerom na východ narazíte na nemenej pútavé Moremi National Park a Chobe National Park. Z Kasane v severovýchodnom kúte po prekonaní 70 km docestujete ku obrovitým Viktóriinim vodopádom (v Zambii alebo v Zimbabwe).

0