VLetenky

Botswana s Emirates od 542 EUR

Okavango Delta
Bezodtoková Okavango Delta na severozápade Botswany (foto: Tati Halabi/Pixabay/CC0)

Na palube leteckej spoločnosti Emirates (a partnerov) máte príležitosť vyraziť do znamenitej Botswany na juhu čierneho kontinentu – jednej z najbezpečnejších, najpriateľskejších a zároveň aj najrozvinutejších krajín Afriky (s odletom z rakúskej Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do botswanského hlavného mesta Gaborone sa predávajú za 542 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 20.04.-21.10., 28.10.-16.12., 30.12.2020-27.01.2021 a 02.02.-20.03.2021, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do marca 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Botswany nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra a návrat z botswanského Gaborone (GBE) dňa 18. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Gaborone za 542 EUR (04.11.-18.11.2020)

VIE-GBE
Viedeň, Rakúsko – Gaborone, Botswana (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Botswana

Famózna Botswana s vyše dvoma miliónmi obyvateľov sústredenými na ploche asi 580 tisíc km² sa zaraďuje k jedným z najredšie osídlených štátov čierneho svetadielu i planéty. Očakáva Vás v južnej partii Afriky, pričom susedí s Namíbiou na západe a severe, na krátkom úseku so Zambiou na severovýchode, východnú hranicu si delí so Zimbabwe a za južného suseda má JAR. Hlavné mesto krajiny, štvrťmiliónové Gaborone, nájdete na juhu „v blízkosti“ hraničného pásma s Južnou Afrikou.

Z britskej kolónie africký “ekonomický” tiger

V novovekých dejinách boli v oblasti aktívni najmä holandskí a britskí kolonisti. Spod nadvlády Veľkej Británie sa Botswana vymanila v roku 1966 a z jednej z najchudobnejších krajín sveta sa odvtedy stala pomerne ekonomicky vyspelá republika so stabilnou demokraciou a africká “štvorka” podľa parity kúpnej sily per capita (pričom drvivá väčšina bohatstva sa nesústreďuje iba v rukách niekoľkých najsilnejších skupín a na rozdiel od susednej JAR netrpí ani rasovými či bezpečnostnými problémami). Bohaté zásoby drahých kovov (diamanty a zlato) i ďalších nerastných surovín, ako aj podpora cestovného ruchu, vytvárajú vhodné predpoklady k masívnemu ekonomickému rastu.

Drsné púštne scenérie Kalahari i savany na severe

O výhodnej stratégii v rámci rozvoja turizmu svedčí aj skutočnosť, že približne 20% územia bude zahrnutých v národných parkoch alebo rezerváciách. V nehostinnej púšti Kalahari, ktorá pokrýva cca dve tretiny Botswany, naďabíte na skvelý Kgalagadi Transfrontier Park (na juhozápade v hraničnom pásme s Namíbiou a JAR) a úžasnú Central Kalahari Game Reserve (v centrálnom regióne).

Výnimočná Okavango Delta a mimoriadne africké “safari” parky

V severnej polovici Botswany Vás čaká popri neskutočne fotogenickej soľnej panve Makgadikadi Pan hlavne vynikajúca Okavango Delta, v podstate tektonický zlom zaraďujúci sa k najväčším svetovým vnútrozemským riečnym deltám (efektné budú sugestívne pohľady z výšky počas vyhliadkových letov z neďalekého mesta Maun). Smerom na východ narazíte na nemenej lákavé Moremi National Park a Chobe National Park. Z Kasane v severovýchodnom kúte po prekonaní 70 km doputujete ku gigantickým Viktóriinim vodopádom (v Zambii alebo v Zimbabwe).

0