VLetenky

Boston s WOW Air od 260 EUR

Boston skyline
Sugestívny pohľad na nočnú panorámu amerického Bostonu (foto: bryanucla/Pixabay/CC0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí pôsobivého Bostonu máte šancu odhaliť (v priebehu jesene) aj zásluhou islandskej leteckej spoločnosti WOW Air (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do Bostonu sa dajú kúpiť za 260 EUR s odletom z francúzskej metropoly Paríž. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) počas novembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do nech poslúži odlet z francúzskeho Paríža (PAR) dňa 5. novembra s návratom z amerického Bostonu (BOS) dňa 12. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Paríž – Boston za 260 EUR (05.11.-12.11.2015)
Paríž – Boston za 274 EUR (rezervácia v SJ)
Paríž – Boston za 7398 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do Paríža

Do francúzskeho hlavného mesta letecky nízkonákladovo doputujete Ryanair-om na letisko Paríž-Beauvais (BVA) z Budapešti, z Krakova alebo z Bratislavy. Pre cestovateľov zo severného Slovenska poslúži taktiež ako vhodná alternatíva Wizz Air z Katovíc (do rovnakého leteckého prístavu).

Ako ďalšie alternatívy prichádzajú do úvahy letecké spojenia priamo na najväčšie parížske letisko Paríž-Charles de Gaulle (CDG), t.j. Easy Jet z Budapešti (a z Krakova) alebo prípadne Niki/Air Berlin z Viedne. Na Paríž-Orly (ORY) docestujete s Transaviou z Budapešti a z Prahy.

Nízkonákladová preprava po Spojených štátoch (a Kanade)

Dopravu v oblasti severovýchodnej časti USA a južnej partie Kanady vcelku ľahko vyriešite využitím pravidelných spojení low costového autobusového dopravcu Megabus z Bostonu (a New Yorku) do miest ako Washington, Philadelphia, Pittsburg, Buffalo, Toronto (a ďalších). Pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získate cestovné lístky v cene od 1 USD. Ďalšou alternatívou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne i klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0