VLetenky

Boston s Austrian Airlines od 427 EUR

Maine
Cape Neddick Lighthouse alias “Nubble Light” (foto: N.V. Deremer/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na prehliadku severovýchodu USA sa majú šancu vybrať aj v letnom období i cestovatelia z východného Slovenska s Austrian Airlines (a United Airlines) zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Spiatočné letenky do Bostonu (v americkom štáte Massachusetts) sa dajú kúpiť za 331 GBP (alebo v prepočte cca 427) EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od začiatku apríla 2016 do začiatku februára 2017.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 28. júna s návratom z amerického Bostonu (BOS) dňa 6. júla 2016.

Rezervácia leteniek:
Košice – Boston za 331 GBP (28.06.-06.07.2016)
Košice – Boston za 435 EUR (rezervácia v NJ)
Košice – Boston za 11606 CZK (rezervácia v ČJ)

Low costová preprava po Spojených štátoch (a Kanade)

Dopravu v oblasti severovýchodnej partii USA a východnej časti Kanady celkom ľahko vyriešite využitím pravidelných spojení nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus z Bostonu (a New Yorku) do miest ako Washington, Philadelphia, Pittsburg, Buffalo, Toronto (a ďalších). Pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu získate cestovné lístky za cenu 1 USD. Ďalšou variantou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne i klasické aerolinky alebo “low cost carriers” (LCC).

0