VLetenky

Borneo s Qatar Airways od 438 EUR

Borneo
Malajský Sipadan, potápačský raj na severovýchode Bornea (foto: Barry Peters/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen grandiózne súostrovie Borneo sa dá spoznať vďaka ponuke 5* spoločnosti Qatar Airways v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do malajského Kota Kinabalu na ostrove Borneo sú v predaji za 438 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú cesty od 20. januára do 10. decembra 2015, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 15. januára äalebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpanai voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Borneo nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. marca s návratom z malajského mesta Kota Kinabalu (BKI) dňa 16. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kota Kinabalu za 438 EUR (02.03.-16.03.2015)
Budapešť – Kota Kinabalu za 447 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Kota Kinabalu za 449 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Kota Kinabalu za 458 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Kota Kinabalu za 12838 CZK (rezervácia v ČJ)

Borneo

Omračujúce Borneo má status tretieho najrozľahlejšieho ostrova planéty (za Grónskom a Novou Guineou). Borneom sa zvykne označovať jeho malajská časť, pričom indonézska partia nesie názov Kalimantan. K najväčším sídlam Bornea sa zaraďuje polmiliónové Kota Kinabalu na jeho severe. V tomto regióne určite nevynechajte okúzľujúci sultanát Brunej.

Vášniví milovníci pešej a vysokohorskej turistiky môžu skúsiť vzhliadnuť dramatický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, relatívne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí zdolať (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni). Nielen fanúšikovia potápania si nepochybne prídu na svoje v oblasti Mabul – Sipadan na severovýchode Bornea v blízkosti miest Tawau a Semporna (v relatívne neveľkej vzdialenosti od indonézskej hranice).

0