VLetenky

Borneo s Qatar Airways od 437 EUR

Borneo
Malajský Sipadan, potápačský raj v severovýchodnej oblasti Bornea (foto: matthew lee/Flickr)

Nielen grandiózne súostrovie Borneo možno vzhliadnuť zásluhou ponuky 5* spoločnosti Qatar Airways v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do malajského Kota Kinabalu na ostrove Borneo sú v predaji za 324 GBP (alebo v prepočte cca 437 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú cesty od 18. februára do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 25.03.-13.04. a 27.06.-20.07.2015), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Borneo môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 9. marca s návratom z malajského mesta Kota Kinabalu (BKI) dňa 23. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kota Kinabalu za 324 GBP (09.03.-23.03.2015)
Budapešť – Kota Kinabalu za 453 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Kota Kinabalu za 459 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Kota Kinabalu za 466 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Kota Kinabalu za 12888 CZK (rezervácia v ČJ)

Borneo

Ohromujúce Borneo má status tretieho najrozľahlejšieho ostrova zemegule (za Grónskom a Novou Guineou). Borneom sa zvykne označovať jeho malajská partia, pričom indonézska časť nesie pomenovanie Kalimantan. K najväčším sídlam Bornea sa radia polmiliónové Kota Kinabalu na jeho severe. V tomto regióne istotne neobíďte očarujúci sultanát Brunej.

Vášniví milovníci pešej a vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť magický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, pomerne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí pokoriť (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni). Nielen priaznivci potápania si nepochybne prídu na svoje v oblasti Mabul – Sipadan na severovýchode Bornea v blízkosti miest Tawau a Semporna (v pomerne neveľkej vzdialenosti od indonézskej hranice).

0