VLetenky

Borneo s Qatar Airways od 404 EUR

Borneo
Sipadan, potápačský raj na severovýchode Bornea (foto: Ilgın Çelikdemir/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Nielen fenomenálne súostrovie Borneo možno spoznať vďaka ponuke 5* spoločnosti Qatar Airways v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do malajského Kota Kinabalu na ostrove Borneo sa dajú kúpiť za 292 GBP (alebo v prepočte cca 404 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú cesty do 10. decembra 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 19. apríla. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) od konca apríla do konca júna a od polovice augusta do začiatku decembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Borneo nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 27. apríla s návratom z malajského Kota Kinabalu (BKI) dňa 11. mája 2015 (resp. v okolitých dňoch).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kota Kinabalu za 292 GBP (27.04.-11.05.2015)
Budapešť – Kota Kinabalu za 423 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Kota Kinabalu za 429 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Kota Kinabalu za 434 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Kota Kinabalu za 11867 CZK (rezervácia v ČJ)

Borneo

Omračujúce Borneo má status tretieho najrozľahlejšieho ostrova planéty (za Grónskom a Novou Guineou). Borneom sa zvykne označovať jeho malajská časť, pričom indonézska partia nesie názov Kalimantan. K najväčším sídlam Bornea sa zaraďujú polmiliónové Kota Kinabalu na jeho severe. V tomto regióne určite nevynechajte okúzľujúci sultanát Brunej.

Vášniví milovníci pešej a vysokohorskej turistiky môžu skúsiť vzhliadnuť dramatický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, relatívne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí zdolať (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni). Nielen fanúšikovia potápania si nepochybne prídu na svoje v oblasti Mabul – Sipadan na severovýchode Bornea v blízkosti miest Tawau a Semporna (v relatívne neveľkej vzdialenosti od indonézskej hranice).

0