VLetenky

Borneo s Condor Airlines od 490 EUR

Borneo
Borneo – Juhočínske more v malajskom štáte Sarawak (foto: Rod Waddington/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen tropické súostrovie Borneo máte možnosť spoznať vďaka spoločnosti Condor v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do malajského mesta Kuching na ostrove Borneo sa dajú kúpiť za 490 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas mája/júna 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Borneo nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 23. mája s návratom z malajského Kuchingu (KCH) dňa 11. júna 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Kuching za 490 EUR (23.05.-11.06.2019)

PRG_KCH
Praha, Česko – Kuching, Malajzia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Borneo

Omračzújúce Borneo má status tretieho najrozľahlejšieho ostrova planéty (za Grónskom a Novou Guineou). Borneom sa zvykne označovať jeho malajská časť , pričom indonézska partia nesie názov Kalimantan. K najväčším sídlam Bornea patrí polmiliónové Kota Kinabalu na jeho severe. V tomto regióne určite nevynechajte okúzľujúci sultanát Brunej.

Vášniví milovníci pešej a vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť dramatický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, relatívne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí zdolať (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni). Nielen fanúšikovia potápania si nepochybne prídu na svoje v oblasti Mabul – Sipadan na severovýchode Bornea blízko miest Tawau a Semporna (v relatívne neveľkej vzdialenosti od indonézskej hranice).

0

Add a Comment