VLetenky

Borneo s China Southern Airlines od 391 EUR

Borneo
Ostrovná skupinka Mantanani Islands na severe Bornea (foto: Eddie Yip/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen tropické súostrovie Borneo možno vzhliadnuť pri využití tarifu spoločnosti China Southern Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do malajského Kota Kinabalu na ostrove Borneo kúpite za 391 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 17.05.-30.06.2016, 21.08.-27.09. a 11.10.-10.12.2017, min. dobu pobytu 6 dní/sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 18. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice októbra do začiatku decembra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Borneo nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 17. októbra s návratom z malajského Kota Kinabalu (BKI) dňa 31. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Kota Kinabalu za 391 EUR (17.10.-31.10.2017)

Borneo

Ohromujúce Borneo má status tretieho najrozľahlejšieho ostrova zemegule (za Grónskom a Novou Guineou). Borneom sa zvykne označovať jeho malajská partia, pričom indonézska časť nesie pomenovanie Kalimantan. K najväčším sídlam Bornea sa radia polmiliónové Kota Kinabalu na jeho severe. V tomto regióne istotne neobíďte očarujúci sultanát Brunej.

Vášniví milovníci pešej a vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť magický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, pomerne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí pokoriť (výstup na vrchol a naspäť trvá asi dva dni). Nielen priaznivci potápania si nepochybne prídu na svoje v oblasti Mabul – Sipadan na severovýchode Bornea v blízkosti miest Tawau a Semporna (v pomerne neveľkej vzdialenosti od indonézskej hranice).

0