VLetenky

Bordeaux s Wizz Air od 46 EUR

Dune du Pilat
Pobrežie Atlantiku pri Dune du Pilat, najvyššej dune Európy (foto: Efraimstochter/Pixabay/CC0)

Na výlet do oblasti juhozápadného Francúzska s historickým Bordeaux máte možnosť zamieriť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Bordeaux v Akvitánsku (v oblasti juhozápadného Francúzska) sú v predaji za 14480 HUF / 46 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s „malou“ príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 8680 HUF (cca 28 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas mája 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Akvitánska nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 4. mája a návrat z francúzskeho Bordeaux (BOD) dňa 25. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bordeaux za 46 EUR / 28 EUR s WDC (04.05.-25.05.2018)

BUD-BOD
Budapešť, Maďarsko – Bordeaux, Francúzsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bordeaux a okolie

Pôsobivé štvrťmiliónové Bordeaux (s vyše miliónom obyvateľov v širšej metropolitnej oblasti) – administratíve centrum Akvitánska a departmentu Gironde, Vás čaká v blízkosti majestátneho Atlantiku na brehoch impozantnej rieky Garonne. Na svoje si v akvitánskej metropole i širšom regióne rozhodne prídu milovníci vína, umenia, histórie aj príťažlivých hradov a zámočkov.

Fenomenálne námestia v Bordeaux

V lákavom Bordeaux nevynechajte obrovské Place des Quinconces, jedno z najväčších európskych námestí, kde upútajú nielen impresívne pamätníky na girondistov. Nepochybne okúzli i pozoruhodná mestská brána s názvom Porte Cailhau. Očarí aj fenomenálne Place de la Bourse s fascinujúcim umelým jazierkom Miroir d’eau, skvele odrážajúcim miestne siluety.

Dlhočizné rušné promenády aj ukľudňujúce nábrežia Garonne

Dožičte si príjemnú prechádzku po viac ako kilometrovej Rue Sainte-Catherine, najdlhšej pešej promenáde v celom Francúzsku či po pohodovej nábrežnej Les Quais. Po idylickej plavbe loďou v tejto oblasti si doprajte gurmánsky zážitok v rámci ochutnávky skvelej francúzskej kuchyne, doplnený svetoznámym vínom z tohto regiónu, ktorý sa radí k najväčším producentom tohto moku na svete.

Lahôdky nielen pre vínnych entuziastov, fajnšmekrov a someliérov

V rámci hlbšieho záujmu o vinársku problematiku si zájdite do obsahovo bohatého Musée du Vin et du Négoce. Či už sa priaznivci vína počas spoznávania preslávených miestnych špecialít vyberú z Bordeaux smerom na sever do Médoc (Château Margaux), na východ do Saint-Émilion (Château Cheval Blanc) alebo na juh do Graves (Château Haut-Brion), určite neostanú sklamaní (mimochodom okolité neveľké územie vyprodukuje 800 miliónov fliaš vína ročne).

Obdivuhodné atlantické pobrežie aj kúzelné opevnenia nielen vo vnútrozemí

Pri ceste z Bordeaux na juhozápad natrafíte na pobreží Atlantiku na malebné prímorské “mestečko” Arcachon. Okrem príťažlivých plážových scenérií prekvapí aj magická Dune du Pilat, považovaná za najvyššiu piesočnatú dunu v Európe (asi 110 m). Ako to už vo Francúzsku býva dobrým zvykom, samozrejmosťou bude aj v Akvitánsku mnoho rozličných fotogenických zámočkov a pevností v rôznom štádiu zachovania (skúste scénický Château de la Brède s dramatickou vodnou priekopou).

0