VLetenky

Bordeaux s Volotea od 40 EUR

Dune of Pilat
Dune du Pilat – najvyššia duna Európy (foto: Springmann/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na cestu do oblasti juhozápadného Francúzska s historickým Bordeaux (v chladnejšom období) máte možnosť zavítať pri využití ponuky leteckej spoločnosti Volotea (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Bordeaux v Akvitánsku (v oblasti juhozápadného Francúzska) kúpite za 40 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou, pričom členovia vernostného programu aerolínie s názvom Supervolotea zaplatia iba 35 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas februára 2018 – s predajom do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Akvitánska nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 16. februára a návrat z francúzskeho Bordeaux (BOD) dňa 23. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Bordeaux za 40 EUR / 35 EUR so Supervolotea (16.02.-23.02.2018)

Bordeaux a okolie

Impresívne štvrťmiliónové Bordeaux (s viac ako miliónom obyvateľov v širšej metropolitnej oblasti) – administratíve centrum Akvitánska a departmentu Gironde, Vás očakáva v blízkosti impozantného Atlantiku na brehoch impozantnej rieky Garonne. Na svoje si v akvitánskej metropole aj širšom regióne rozhodne prídu milovníci vína, umenia, histórie aj pôvabných hradov a zámočkov.

Geniálne námestia v Bordeaux

V pútavom Bordeaux neobíďte gigantické Place des Quinconces, jedno z najväčších európskych námestí, kde upútajú nielen pôsobivé pamätníky na girondistov. Nepochybne očarí aj pozoruhodná mestská brána pod názvom Porte Cailhau. Okúzli i geniálne Place de la Bourse s fantastickým umelým jazierkom Miroir d’eau, skvele odrážajúcim miestne siluety.

Dlhočizné rušné promenády i ukľudňujúce nábrežia Garonne

Doprajte si pohodovú prechádzku po vyše kilometrovej Rue Sainte-Catherine, najdlhšej pešej promenáde v celom Francúzsku či po príjemnej nábrežnej Les Quais. Po idylickej plavbe loďou v tejto oblasti si dožičte gurmánsky zážitok v rámci ochutnávky úžasnej francúzskej kuchyne, doplnený presláveným vínom z tohto regiónu, ktorý sa zaraďuje k najväčším producentom tohto moku na svete.

Lahôdky nielen pre vínnych entuziastov, fajnšmekrov a someliérov

V prípade hlbšieho záujmu o vinársku problematiku si zájdite do obsahovo bohatého Musée du Vin et du Négoce. Či už sa fanúšikovia vína v rámci spoznávania legendárnych miestnych špecialít vyberú z Bordeaux smerom na sever do Médoc (Château Margaux), na východ do Saint-Émilion (Château Cheval Blanc) alebo na juh do Graves (Château Haut-Brion), istotne nezostanú sklamaní (mimochodom okolité neveľké územie vyprodukuje 800 miliónov fliaš vína ročne).

Grandiózne atlantické pobrežie i čarovné opevnenia nielen vo vnútrozemí

Pri ceste z Bordeaux na juhozápad naďabíte na pobreží Atlantiku na malebné prímorské “mestečko” Arcachon. Okrem pôvabných plážových scenérií prekvapí i dramatická Dune du Pilat, jedna z najvyšších piesočnatých dún v Európa (cca 110 m). Ako to už vo Francúzsku býva dobrým zvykom, samozrejmosťou bude i v Akvitánsku množstvo rôznych fotogenických zámočkov a pevností v rozličnom štádiu zachovania (skúste scénický Château de la Brède s magickou vodnou priekopou).

0