VLetenky

Bordeaux s Europe Airpost za 100 EUR

Bordeaux
Miroir d’eau na Place de la Bourse (foto: Phillip Maiwald/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen na letný víkendový výlet do oblasti juhozápadného Francúzska s historickým Bordeaux máte možnosť vyraziť vďaka leteckej spoločnosti Europe Airpost (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Bordeaux v Akvitánsku (v oblasti juhozápadného Francúzska) sú v predaji za 100 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné stanovujú max. dobu pobytu 30 dní a predaj do vyčerpania voľných termínov (alebo do aktualizácie tarifu). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v druhej polovici júna 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Akvitánska nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 26. júna a návrat z Bordeaux (BOD) dňa 29. júna 2015 (t.j. “predĺžený víkend” piatok – pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bordeaux za 100 EUR (26.06.-29.06.2015)

Nová linka Europa Airpost z Viedne do francúzskeho Bordeaux

Pravidelné spojenie viedenského letiska (VIE) s leteckým prístavom Bordeaux–Mérignac Airport (BOD) v réžii francúzskej leteckej spoločnosti Europe Airpost (5O) sa prevádzkuje v období od 1. mája do 7. septembra 2015 s dvoma týždennými frekvenciami s letovými dňami pondelok a piatok (VIE-BOD 5O 904/908 16:35-18:50 1—5–, resp. BOD-VIE 5O 903/907 07:30-09:45 1—5–).

Bordeaux a okolie

Pôsobivé štvrťmiliónové Bordeaux (s vyše miliónom obyvateľov v širšej metropolitnej oblasti) – administratíve centrum Akvitánska a departmentu Gironde, Vás čaká v blízkosti impozantného Atlantiku na brehoch majestátnej rieky Garonne. Na svoje si v akvitánskej metropole i širšom regióne rozhodne prídu milovníci vína, umenia, histórie i príťažlivých hradov a zámočkov.

Fenomenálne námestia v Bordeaux

V atraktívnom Bordeaux nevynechajte obrovité Place des Quinconces, jedno z najväčších európskych námestí, kde upútajú nielen impresívne pamätníky na girondistov. Nepochybne okúzli i impresívna mestská brána s názvom Porte Cailhau (viď ilustračný obrázok). Očarí aj fenomenálne Place de la Bourse s fascinujúcim umelým jazierkom Miroir d’eau, úžasne odrážajúcim miestne siluety.

Dlhočizné rušné promenády i upokojujúce nábrežia Garonne

Dožičte si príjemnú prechádzku po viac ako kilometrovej Rue Sainte-Catherine, najdlhšej pešej promenáde v celom Francúzsku či po pohodovej nábrežnej Les Quais. Po idylickej plavbe loďou v tejto oblasti si doprajte gurmánsky zážitok v rámci ochutnávky skvelej francúzskej kuchyne, doplnený svetoznámym vínom z tohto regiónu, ktorý sa radí k najväčším producentom tohto moku na svete.

Lahôdky nielen pre vínnych entuziastov, fajnšmekrov a someliérov

V prípade hlbšieho záujmu o vinársku problematiku si zájdite do obsahovo nabitého Musée du Vin et du Négoce. Či už sa priaznivci vína v rámci spoznávania svetoznámych miestnych špecialít vydajú z Bordeaux smerom na sever do Médoc (Château Margaux), na východ do Saint-Émilion (Château Cheval Blanc) alebo na juh do Graves (Château Haut-Brion), určite neostanú sklamaní (mimochodom okolité neveľké územie vyprodukuje 800 miliónov fliaš vína ročne).

Obdivuhodné atlantické pobrežie i kúzelné opevnenia nielen vo vnútrozemí

Pri ceste z Bordeaux na juhozápad natrafíte na pobreží Atlantiku na malebné prímorské “mestečko” Arcachon. Okrem príťažlivých plážových scenérií prekvapí aj magická Dune du Pilat, jedna z najvyšších piesočnatých dún v Európa (cca 110 m). Ako to už vo Francúzsku býva dobrým zvykom, samozrejmosťou bude aj v Akvitánsku mnoho rozličných fotogenických zámočkov a pevností v rôznom štádiu zachovania (skúste scénický Château de la Brède s dramatickou vodnou priekopou).

0