VLetenky

Bordeaux s Europe Airpost od 100 EUR

Gironde
Bordeaux (Porte Cailhau) trochu iným pohľadom (foto: Alexandre Duret-Lutz/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Víkendový výlet (s využitím štátneho sviatku) do oblasti juhozápadného Francúzska s historickým Bordeaux možno podniknúť vďaka novému spojeniu spoločnosti Europe Airpost (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Bordeaux v Akvitánsku (v oblasti juhozápadného Francúzska) kúpite za 100 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 30 dní a predaj do vyčerpania voľných termínov (alebo do aktualizácie tarifu). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od mája do augusta 2015.

Ako príklad rezervácie letenky do Akvitánska nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 8. mája a návrat z Bordeaux (BOD) dňa 11. mája 2015 (t.j. “predĺžený víkend” piatok – pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bordeaux za 100 EUR (08.05.-11.05.2015)

Nová linka Europa Airpost z Viedne do francúzskeho Bordeaux

Pravidelné spojenie viedenského letiska (VIE) s leteckým prístavom Bordeaux–Mérignac Airport (BOD) v réžii francúzskej leteckej spoločnosti Europe Airpost (5O) bude prevádzkované v období od 1. mája do 7. septembra 2015 s dvoma týždennými rotáciami s letovými dňami pondelok a piatok (VIE-BOD 5O 904/908 16:35-18:50 1—5–, resp. BOD-VIE 5O 903/907 07:30-09:45 1—5–).

Bordeaux a okolie

Impresívne štvrťmiliónové Bordeaux (s viac ako miliónom obyvateľov v širšej metropolitnej oblasti) – administratíve centrum Akvitánska a departmentu Gironde, Vás očakáva v blízkosti majestátneho Atlantiku na brehoch impozantnej rieky Garonne. Na svoje si v akvitánskej metropole i širšom regióne rozhodne prídu milovníci vína, umenia, histórie i pôvabných hradov a zámočkov.

Grandiózne námestia v Bordeaux

V atraktívnom Bordeaux nevynechajte gigantické Place des Quinconces, jedno z najväčších európskych námestí, kde upútajú nielen pôsobivé pamätníky na girondistov. Nepochybne očarí aj pôsobivá mestská brána pod názvom Porte Cailhau (viď ilustračný obrázok). Okúzli aj geniálne Place de la Bourse s fantastickým umelým jazierkom Miroir d’eau, skvele odrážajúcim miestne siluety.

Dlhočizné rušné promenády i ukľudňujúce nábrežia Garonne

Doprajte si pohodovú prechádzku po vyše kilometrovej Rue Sainte-Catherine, najdlhšej pešej promenáde v celom Francúzsku či po príjemnej nábrežnej Les Quais. Po príjemnej plavbe loďou v tejto oblasti si dožičte gurmánsky zážitok v rámci ochutnávky skvelej francúzskej kuchyne, doplnený legendárnym vínom z tohto regiónu, ktorý patrí k najväčším producentom tohto moku na svete.

Lahôdky nielen pre vínnych entuziastov, fajnšmekrov a someliérov

V prípade hlbšieho záujmu o vinársku problematiku si zájdite do obsahovo plného Musée du Vin et du Négoce. Či už sa fanúšikovia vína v rámci spoznávania legendárnych miestnych špecialít vyberú z Bordeaux smerom na sever do Médoc (Château Margaux), na východ do Saint-Émilion (Château Cheval Blanc) alebo na juh do Graves (Château Haut-Brion), istotne nezostanú sklamaní (mimochodom okolité neveľké územie vyprodukuje 800 miliónov fliaš vína ročne).

Obdivuhodné atlantické pobrežie i čarovné opevnenia nielen vo vnútrozemí

Pri ceste z Bordeaux na juhozápad naďabíte na pobreží Atlantiku na malebné prímorské “mestečko” Arcachon. Okrem pôvabných plážových scenérií prekvapí aj dramatická Dune du Pilat, jedna z najvyšších piesočnatých dún v Európa (cca 110 m). Ako to už vo Francúzsku býva dobrým zvykom, samozrejmosťou bude aj v Akvitánsku množstvo rôznych fotogenických zámočkov a pevností v rôznom štádiu zachovania (skúste scénický Château de la Brède s magickou vodnou priekopou).

0