VLetenky

Bolívia so Swiss International Airlines od 614 EUR

Salar de Uyuni
Vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) (foto: Jean Martineau/Pixabay/CC0)

Do latinskoamerickej Bolívie máte šancu zamieriť pri využití ponuky spoločnosti Swiss International Air Lines (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bolívijského Santa Cruz de la Sierra sa predávajú za 614 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2021 do júna 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Bolívie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. decembra 2021 a návrat z bolívijského Santa Cruz (VVI) dňa 12. januára 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santa Cruz de la Sierra za 614 EUR (29.12.2021-12.01.2022)

VIE-VVI-SAO-VIE
Viedeň, Rakúsko – Santa Cruz de la Sierra, Bolívia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bolívia

Znamenitá 10,5-miliónová Bolívia – krajina s najvyšším podielom pôvodného obyvateľstva v celej Južnej Amerike, Vás čaká v centrálnej partii tohto výborného kontinentu na území s rozlohou skoro 1,1 miliónov km². Miestne lokality sú povestné svojou značnou nadmorskou výškou. Bolívijská metropola La Paz, položená zhruba 100 km od hranice s Peru (a približne 50 km od okrajov prekrásneho vysokohorského jazera Titicaca) sa radí k jedným z najvyššie položených na svete (3640 m) vo svojej veľkostnej kategórii (2,3 milióna obyvateľov v obrovitej mestskej aglomerácii).

Najvyššie sa nachádzajúce letecké prístavy planéty

Medzinárodné letisko v La Paz “El Alto Intl Airport” (LPB) sa nachádza ešte o čosi vyššie (4061 m). Svojou výškou ho prekonávajú len tibetské Qamdo Bamda Airprt (BPX) s úctyhodnými 4334 m a zánovné Daocheng Yading Airport (DCY) s rešpekt budiacimi 4411 m (takisto v Tibete). V prípade príchodu do Bolívie na „Viru Viru Intl Airport“ (VVI) v blízkosti Santa Cruz (de la Sierra) s nadmorskou “výškou” iba 373 m sa vyhnete zvyčajným problémom v dôsledku nedostatočnej aklimatizácie, ktoré sú častým javom pri prílete na “El Alto Intl Airport” (LPB).

Obávané Camino de la Muerte

Ak sa zaraďujete k dobrodružnejšie orientovaným cestovateľom, skúste do svojho itinerára zahrnúť preslávenú Yungas Road. Divoká cesta, známejšia skôr pod názvom Death Road (španielsky El Camino de la Muerte) býva pokladanú za jednu z najnebezpečnejších na Zemi. Spája La Paz a náhornú plošinu Altiplano (s mestom Coroico), ktoré leží už v oblasti amazonských dažďových pralesov. Počas vyše 60 kilometrov vedie z nadmorskej výšky 4650 m až na 1200 m, lemujú ju takmer kolmé zrázy a väčšina trasy zvykne byť prejazdná iba jedným vozidlom v jednom smere.

Mysteriózna Titicaca

Tajomná Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera (na svete) s pravidelnou komerčnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v Bolívii, ako aj impresívne Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane. K východiskovým miestam k návšteve Titicaca patria Copacabana a La Paz v Bolívii, resp. Juliaca a Puno v Peru. Blízko spomenutého bolívijského mesta Copacabana si v žiadnom prípade nenechajte ujsť povesťami opradené “juhoamerické Stonehenge” – tajuplné Tiwanaku (Tiahuanacu), datujúce sa do éry ríše Inkov.

Excelentný tropický Pantanal a magická soľná pláň Salar de Uyuni

V najnižšie ležiacich partiách Bolívie istotne nevynechajte fantastický Pantanal, gigantický nížinatý tropický ekosystém, ktorý sem presahuje z Brazílie (štáty Matto Grosso do Sul a Matto Grosso), ako aj zo susedného Paraguaja (celková rozloha tejto skvelej oblasti sa odhaduje do 200 tisíc km²). Jedným z najfotogenickejších oblastí tohto dramatického latinskoamerického štátu nepochybne bude geniálna vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) s nesmierne fotogenickým “cintorínom vlakov”, ktorú nájdete v juhozápadných bolívijských regiónoch Potosí a Oruro.

0