VLetenky

Bolívia s Lufthansou od 709 EUR

Salar de Uyuni
Vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) (foto: Nico Kaiser/Flickr/CC BY 2.0)

Do latinskoamerickej Bolívie máte príležitosť zavítať v rámci ponuky spoločnosti Lufthansa (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bolívijského Santa Cruz de la Sierra sa predávajú za 709 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 10 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Bolívie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. septembra a návrat z bolívijského Santa Cruz (VVI) dňa 26. septembra 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santa Cruz de la Sierra za 709 EUR (12.09.-26.09.2023)

VIE-VVI-SAO-VIE
Viedeň, Rakúsko – Santa Cruz de la Sierra, Bolívia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bolívia

Famózna 10,5-miliónová Bolívia – krajina s najvyšším podielom pôvodného obyvateľstva v celej Južnej Amerike, Vás očakáva v centrálnej časti tohto vynikajúceho kontinentu na území s rozlohou takmer 1,1 miliónov km². Miestne lokality sú povestné svojou značnou nadmorskou výškou. Bolívijská metropola La Paz, položená približne 100 km od hranice s Peru (a zhruba 50 km od okrajov prekrásneho vysokohorského jazera Titicaca) sa zaraďuje k jedným z najvyššie položených na svete (3640 m) vo svojej veľkostnej kategórii (2,3 milióna obyvateľov v obrovitej mestskej aglomerácii).

Najvyššie sa nachádzajúce letecké prístavy planéty

Medzinárodné letisko v La Paz “El Alto Intl Airport” (LPB) sa nachádza ešte o čosi vyššie (4061 m). Svojou výškou ho prekonávajú iba tibetské Qamdo Bamda Airprt (BPX) s úctyhodnými 4334 m a zánovné Daocheng Yading Airport (DCY) s rešpekt budiacimi 4411 m (rovnako v Tibete). V prípade príchodu do Bolívie na „Viru Viru Intl Airport“ (VVI) blízko Santa Cruz (de la Sierra) s nadmorskou “výškou” len 373 m sa vyhnete obyčajným problémom v dôsledku nedostatočnej aklimatizácie, ktoré sú častým javom pri prílete na “El Alto Intl Airport” (LPB).

Obávané Camino de la Muerte

Ak sa radíte k dobrodružnejšie zameraným cestovateľom, skúste do svojho itinerára zahrnúť preslávenú Yungas Road. Divoká cesta, známejšia skôr pod názvom Death Road (španielsky El Camino de la Muerte) býva považovaná za jednu z najnebezpečnejších na zemeguli. Prepája La Paz a náhornú plošinu Altiplano s mestom Coroico, ktoré leží už v oblasti amazonských dažďových pralesov. Počas vyše 60 kilometrov vedie z nadmorskej výšky 4650 m až na 1200 m, lemujú ju skoro kolmé zrázy a väčšina trasy zvykne byť prejazdná len jedným vozidlom v jednom smere.

Mysteriózna Titicaca

Tajuplná Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera (na svete) s pravidelnou komerčnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných aj umelých ostrovov – Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v Bolívii, ako aj pôsobivé Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane. K východiskovým miestam k návšteve Titicaca patria Copacabana a La Paz v Bolívii (alebo Juliaca a Puno v Peru). V blízkosti spomenutého bolívijského mesta Copacabana si v žiadnom prípade nenechajte ujsť povesťami opradené “juhoamerické Stonehenge” – tajomné Tiwanaku (Tiahuanacu), datujúce sa do éry ríše Inkov.

Excelentný tropický Pantanal a dramatická soľná pláň Salar de Uyuni

V najnižšie ležiacich partiách Bolívie určite neobíďte fascinujúci Pantanal, gigantický nížinatý tropický ekosystém, ktorý sem presahuje z Brazílie (štáty Matto Grosso do Sul a Matto Grosso), ako aj zo susedného Paraguaja (celková rozloha tejto úžasnej oblasti sa odhaduje do 200 tisíc km²). Jedným z najfotogenickejších oblastí tohto magického latinskoamerického štátu nepochybne bude fenomenálna vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) s „neskutočným“ “cintorínom vlakov”, ktorú nájdete v juhozápadných bolívijských regiónoch Potosí a Oruro.

0