VLetenky

Bolívia s LATAM od 592 EUR

Salar de Uyuni
Soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) (foto: Ximena Medina Sancho/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do latinskoamerickej Bolívie máte šancu vyraziť vďaka tarifu leteckej spoločnosti LATAM (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bolívijského La Paz kúpite 675 USD (alebo v prepočte cca 592 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 27. decembra 2018 do 30. júna 2019, ukončenie ciest do 30.06.2019 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku apríla do konca mája 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Bolívie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. apríla a návrat z bolívijského La Paz (LPB) dňa 15. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – La Paz (Bolívia) za 675 USD / 592 EUR (01.04.-15.04.2019)

VIE-LPB
Viedeň, Rakúsko – La Paz, Bolívia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bolívia

Znamenitá 10,5-miliónová Bolívia – krajina s najvyšším podielom pôvodného obyvateľstva v celej Južnej Amerike, Vás čaká v centrálnej partii tohto vynikajúceho kontinentu na území s rozlohou skoro 1,1 miliónov km². Bolívijské lokality sú preslávené svojou značnou nadmorskou výškou. Bolívijská metropola La Paz, situovaná zhruba 100 km od hranice s Peru (a približne 50 km od okrajov prekrásneho vysokohorského jazera Titicaca) sa radí k jedným z najvyššie položených sveta (3640 m) vo svojej veľkostnej kategórii (2,3 milióna obyvateľov v gigantickej mestskej aglomerácii).

Najvyššie sa nachádzajúce letecké prístavy planéty

Medzinárodné letisko v La Paz “El Alto Intl Airport” (LPB) sa nachádza ešte o niečo vyššie (4061 m). Svojou výškou ho prekonávajú len tibetské Qamdo Bamda Airprt (BPX) s úctyhodnými 4334 m a novootvorené Daocheng Yading Airport (DCY) s rešpekt budiacimi 4411 m (takisto v Tibete). V prípade príchodu do Bolívie na “Viru Viru Intl Airport” (VVI) v blízkosti Santa Cruz (de la Sierra) s nadmorskou “výškou” len 373 m sa vyhnete zvyčajným problémom v dôsledku nedostatočnej aklimatizácie, ktoré sú častým javom pri prílete na “El Alto Intl Airport” (LPB).

Obávané Camino de la Muerte

Ak sa zaraďujete k dobrodružnejšie ladeným cestovateľom, skúste do svojho itinerára zahrnúť legendárnu Yungas Road. Divoká cesta, známejšia skôr pod názvom Death Road (španielsky El Camino de la Muerte) býva pokladaná za jednu z najnebezpečnejších zemegule. Spája La Paz a náhornú plošinu Altiplano s mestom Coroico, ležiace už v oblasti amazonských dažďových pralesov. Počasvyše 60 kilometrov vedie z nadmorskej výšky 4650 m až na 1200 m, lemujú ju takmer kolmé zrázy a väčšina trasy zvykne byť prejazdná iba jedným vozidlom v jednom smere.

Mysteriózna Titicaca

Tajomná Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie situovaného jazera na svete s pravidelnou komerčnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v Bolívii, ako aj impresívne Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane. K východiskovým miestam k návšteve Titicaca patria Copacabana a La Paz v Bolívii alebo Juliaca a Puno v Peru. Blízko spomenutého bolívijského mesta Copacabana si v žiadnom prípade nenechajte ujsť legendárne “juhoamerické Stonehenge” – tajomné Tiwanaku (Tiahuanacu), datujúce sa do éry ríše Inkov.

Vynikajúci tropický Pantanal a magická soľná pláň Salar de Uyuni

V najnižšie ležiacich častiach Bolívie istotne nevynechajte fantastický Pantanal, obrovitý nížinatý tropický ekosystém, ktorý sem presahuje z Brazílie (štáty Matto Grosso do Sul a Matto Grosso), ako i zo susedného Paraguaja (celková rozloha tejto skvelej oblasti sa odhaduje do 200 tisíc km²). Jedným z najfotogenickejších oblastí tohto dramatického latinskoamerického štátu nepochybne bude geniálna vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) s nesmierne fotogenickým “cintorínom vlakov”, ktorú nájdete v juhozápadných bolívijských regiónoch Potosí a Oruro.

0