VLetenky

Bolívia s American Airlines od 685 EUR

Salar de Uyuni
Bolívijská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) (foto: Yellow531/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Do fenomenálnej juhoamerickej Bolívie sa máte príležitosť vydať s ponukou spoločnosti American Airlines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bolívijského Santa Cruz (de la Sierra) sú v predaji za 685 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety do 30. júna 2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 21. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Bolívie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. mája a návrat z bolívijského Santa Cruz (VVI) dňa 23. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santa Cruz (de la Sierra) za 685 EUR (09.05.-23.05.2017)
Viedeň – Santa Cruz (de la Sierra) za 719 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Bolívia

Znamenitá 10,5-miliónová Bolívia – krajina s najvyšším podielom pôvodného obyvateľstva v celej Južnej Amerike, Vás čaká v centrálnej partii tohto vynikajúceho kontinentu na území s rozlohou skoro 1,1 miliónov km². Bolívijské lokality sú povestné svojou značnou nadmorskou výškou. Bolívijská metropola La Paz, položená zhruba 100 km od hranice s Peru (a približne 50 km od okrajov prekrásneho vysokohorského jazera Titicaca) sa radí k jedným z najvyššie položených na svete (3640 m) vo svojej veľkostnej kategórii (2,3 milióna obyvateľov v obrovitej mestskej aglomerácii).

Najvyššie sa nachádzajúce letecké prístavy planéty

Medzinárodné letisko v La Paz “El Alto Intl Airport” (LPB) sa nachádza ešte o niečo vyššie (4061 m). Svojou výškou ho prekonávajú len tibetské Qamdo Bamda Airprt (BPX) s úctyhodnými 4334 m a novootvorené Daocheng Yading Airport (DCY) s rešpekt budiacimi 4411 m (takisto v Tibete). V prípade príchodu do Bolívie na medzinárodné letisko Viru Viru Intl Airport (VVI) v blízkosti Santa Cruz (de la Sierra) s nadmorskou “výškou” iba 373 m sa vyhnete častým problémom v dôsledku nedostatočnej aklimatizácie, ktoré sú zvyčajným javom pri prílete do vzdušného prístavu v La Paz.

Obávané Camino de la Muerte

Pokiaľ sa zaraďujete k dobrodružnejšie ladeným cestovateľom, skúste do svojho itinerára zahrnúť legendárnu Yungas Road. Divoká cesta, známejšia skôr s názvom Death Road (španielsky El Camino de la Muerte) býva pokladaná za jednu z najnebezpečnejších na svete. Spája La Paz a náhornú plošinu Altiplano s mestom Coroico, ležiace už v oblasti amazonských dažďových pralesov. Počas vyše 60 kilometrov vedie z nadmorskej výšky 4650 m až na 1200 m, lemujú ju takmer kolmé zrázy a väčšina trasy zvykne byť prejazdná iba jedným vozidlom v jednom smere.

Mysteriózna Titicaca

Tajomná Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie situovaného jazera na svete s pravidelnou komerčnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v Bolívii, ako aj impresívne Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane. K východiskovým miestam k návšteve Titicaca patria Copacabana a La Paz v Bolívii, resp. Juliaca a Puno v Peru. Blízko spomínaného bolívijského mesta Copacabana si v žiadnom prípade nenechajte ujsť preslávené “juhoamerické Stonehenge” – tajuplné Tiwanaku (Tiahuanacu), datujúce sa do éry ríše Inkov.

Vynikajúci tropický Pantanal a magická soľná pláň Salar de Uyuni

V najnižšie ležiacich častiach Bolívie istotne nevynechajte fantastický Pantanal, gigantický nížinatý tropický ekosystém, ktorý sem presahuje z Brazílie (štáty Matto Grosso do Sul a Matto Grosso), ako i zo susedného Paraguaja (celková rozloha tejto skvelej oblasti sa odhaduje do 200 tisíc km²). Jedným z najfotogenickejších oblastí tohto dramatického latinskoamerického štátu nepochybne bude geniálna vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) s nesmierne fotogenickým “cintorínom vlakov”, ktorú nájdete v juhozápadných bolívijských regiónoch Potosí a Oruro.

0