VLetenky

Bolívia s American Airlines od 581 EUR

Salar de Uyuni
Bolívijská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) /foto: Leonora (Ellie) Enking/Flickr/CC BY-SA 2.0/

Do juhoamerickej Bolívie sa máte šancu vypraviť s ponukou spoločnosti American Airlines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bolívijského Santa Cruz (de la Sierra) sa predávajú za 581 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. júna 2018, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 3. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu apríla 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Bolívie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. apríla a návrat z bolívijského Santa Cruz (VVI) dňa 27. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santa Cruz (de la Sierra) za 581 EUR (08.04.-27.04.2018)

Bolívia

Famózna 10,5-miliónová Bolívia – krajina s najvyšším podielom pôvodného obyvateľstva v celej Južnej Amerike, Vás očakáva v centrálnej časti tohto výborného kontinentu na území s rozlohou takmer 1,1 miliónov km². Bolívijské lokality sú známe svojou značnou nadmorskou výškou. Bolívijská metropola La Paz, situovaná približne 100 km od hranice s Peru (a zhruba 50 km od okrajov nádherného vysokohorského jazera Titicaca) sa zaraďuje k jedným z najvyššie položených na svete (3640 m) vo svojej veľkostnej kategórii (2,3 milióna obyvateľov v gigantickej mestskej aglomerácii).

Najvyššie sa nachádzajúce letecké prístavy zemegule

Medzinárodné letisko v La Paz “El Alto Intl Airport” (LPB) sa nachádza ešte o čosi vyššie (4061 m). Svojou výškou ho prekonávajú iba tibetské Qamdo Bamda Airprt (BPX) s úctyhodnými 4334 m a novootvorené Daocheng Yading Airport (DCY) s rešpekt budiacimi 4411 m (rovnako v Tibete). V prípade príchodu do Bolívie na medzinárodné letisko Viru Viru Intl Airport (VVI) blízko Santa Cruz (de la Sierra) s nadmorskou “výškou” len 373 m sa vyhnete zvyčajným problémom v dôsledku nedostatočnej aklimatizácie, ktoré sú častým javom pri prílete na “El Alto Intl Airport” (LPB).

Hrozivé Camino de la Muerte

Ak sa radíte k dobrodružnejšie zameraným cestovateľom, skúste do svojho itinerára zahrnúť preslávenú Yungas Road. Divoká cesta, známejšia skôr pod názvom Death Road (španielsky El Camino de la Muerte) býva považovaná za jednu z najnebezpečnejších na svete. Prepája La Paz a náhornú plošinu Altiplano s mestom Coroico, ležiace už v oblasti amazonských dažďových pralesov. Počas viac ako 60 kilometrov vedie z nadmorskej výšky 4650 m až na 1200 m, lemujú ju skoro kolmé zrázy a väčšina trasy zvykne byť prejazdná len jedným vozidlom v jednom smere.

Tajomná Titicaca

Mysteriózna Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie situovaného jazera na svete s pravidelnou komerčnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných aj umelých ostrovov – Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v Bolívii, ako aj pôsobivé Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane. K východiskovým miestam k návšteve Titicaca patria Copacabana a La Paz v Bolívii alebo Juliaca a Puno v Peru. V blízkosti spomenutého bolívijského mesta Copacabana si v žiadnom prípade nenechajte ujsť svetoznáme “juhoamerické Stonehenge” – tajuplné Tiwanaku (Tiahuanacu), datujúce sa do éry ríše Inkov.

Výborný tropický Pantanal a dramatická soľná pláň Salar de Uyuni

V najnižšie ležiacich partiách Bolívie určite neobíďte fascinujúci Pantanal, obrovitý nížinatý tropický ekosystém, ktorý sem presahuje z Brazílie (štáty Matto Grosso do Sul a Matto Grosso), ako aj zo susedného Paraguaja (celková rozloha tejto úžasnej oblasti sa odhaduje do 200 tisíc km²). Jedným z najfotogenickejších oblastí tohto magického latinskoamerického štátu nepochybne bude fenomenálna vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) s neskutočne fotogenickým “cintorínom vlakov”, ktorú nájdete v juhozápadných bolívijských regiónoch Potosí a Oruro.

0