VLetenky

Bolívia s Alitaliou od 740 EUR

Salar de Uyuni
Grandiózna bolívijská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) (foto: Nico Kaiser/Flickr/CC BY 2.0)

Do geniálnej juhoamerickej Bolívie sa máte možnosť vybrať s tarifom spoločnosti Alitalia (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do bolívijského veľkomesta La Paz sú v predaji za 740 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty do 31. mája 2016, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od polovice januára do konca mája 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Bolívie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. apríla a návrat z bolívijského La Paz (LPB) dňa 20. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – La Paz za 740 EUR (06.04.-20.04.2016)

Bolívia

Famózna 10,5-miliónová Bolívia – krajina s najvyšším podielom pôvodného obyvateľstva v celej Južnej Amerike, Vás očakáva v centrálnej časti tohto výborného kontinentu na území s rozlohou takmer 1,1 miliónov km². Bolívijské lokality sú povestné svojou značnou nadmorskou výškou. Bolívijská metropola La Paz, situovaná približne 100 km od hranice s Peru (a zhruba 50 km od okrajov nádherného vysokohorského jazera Titicaca) sa zaraďuje k jedným z najvyššie položených na svete (3640 m) vo svojej veľkostnej kategórii (2,3 milióna obyvateľov v gigantickej mestskej aglomerácii).

Najvyššie sa nachádzajúce letecké prístavy zemegule

Medzinárodné letisko v La Paz “El Alto Intl Airport” (LPB) sa nachádza ešte o čosi vyššie (4061 m). Svojou výškou ho prekonávajú iba tibetské Qamdo Bamda Airprt (BPX) s úctyhodnými 4334 m a novootvorené Daocheng Yading Airport (DCY) s rešpekt budiacimi 4411 m (taktiež v Tibete). V prípade príchodu do Bolívie na medzinárodné letisko Viru Viru Intl Airport (VVI) v blízkosti Santa Cruz (de la Sierra) s nadmorskou “výškou” len 373 m sa vyhnete častým problémom v dôsledku nedostatočnej aklimatizácie, ktoré sú obyčajným javom pri prílete do vzdušného prístavu v La Paz.

Hrozivé Camino de la Muerte

Ak sa radíte k dobrodružnejšie orientovaným cestovateľom, skúste do svojho itinerára zahrnúť preslávenú Yungas Road. Divoká cesta, známejšia skôr pod názvom Death Road (španielsky El Camino de la Muerte) býva považovaná za jednu z najnebezpečnejších na svete. Spája La Paz a náhornú plošinu Altiplano s mestom Coroico, ležiace už v oblasti amazonských dažďových pralesov. Počas viac ako 60 kilometrov vedie z nadmorskej výšky 4650 m až na 1200 m, lemujú ju skoro kolmé zrázy a väčšina trasy zvykne byť prejazdná len jedným vozidlom v jednom smere.

Tajuplná Titicaca

Mysteriózna Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou komerčnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných aj umelých ostrovov – Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v Bolívii, ako aj pôsobivé Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane. K východiskovým miestam k návšteve Titicaca patria Copacabana a La Paz v Bolívii, resp. Juliaca a Puno v Peru. V blízkosti spomínaného bolívijského mesta Copacabana si v žiadnom prípade nenechajte ujsť legendárne “juhoamerické Stonehenge” – tajomné Tiwanaku (Tiahuanacu), datujúce sa do obdobia ríše Inkov.

Excelentný tropický Pantanal a dramatická soľná pláň Salar de Uyuni

V najnižšie ležiacich partiách Bolívie určite neobíďte fascinujúci Pantanal, obrovitý nížinatý tropický ekosystém, ktorý sem presahuje z Brazílie (štáty Matto Grosso do Sul a Matto Grosso), ako aj zo susedného Paraguaja (celková rozloha tejto úžasnej oblasti sa odhaduje do 200 tisíc km²). Jedným z najfotogenickejších oblastí tohto magického latinskoamerického štátu nepochybne bude fenomenálna vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) s neskutočne pôsobivým “cintorínom vlakov”, ktorú nájdete v juhozápadných bolívijských regiónoch Potosí a Oruro.

0