VLetenky

Bolívia a Brazília s LATAM od 633 EUR

Salar de Uyuni
Vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) (foto: LBM1948/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Do latinskoamerickej Bolívie (s možnosťou návštevy Brazílie) sa máte príležitosť vypraviť v rámci tarifu spoločnosti LATAM (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bolívijského Santa Cruz de la Sierra (so stop overom v brazílskom Sao Paulo) sú v predaji za 633 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. novembra a návrat z bolívijského Santa Cruz (VVI) cez brazílske Sao Paulo (SAO) dňa 22. (23.) novembra 2019.

Príklad itinerára:
08.11.2019 Viedeň, Rakúsko (VIE) – Santa Cruz, Bolívia (VVI)
22.11.2019 Santa Cruz, Bolívia (VVI) – Sao Paulo, Brazília (SAO)
23.11.2019 Sao Paulo, Brazília (SAO) – Viedeň, Rakúsko (VIE)

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santa Cruz – Sao Paulo – Viedeň za 633 EUR (08.11.-22.11.-23.11.2019)
Viedeň – Santa Cruz – Sao Paulo – Viedeň za 633 EUR (08.11.-15.11.-23.11.2019)

VIE-VVI-SAO-VIE
Viedeň – Santa Cruz – Sao Paulo – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bolívia

Famózna 10,5-miliónová Bolívia – krajina s najvyšším podielom pôvodného obyvateľstva v celej Južnej Amerike, Vás očakáva v centrálnej časti tohto výborného svetadielu na území s rozlohou takmer 1,1 miliónov km². Bolívijské lokality sú povestné svojou značnou nadmorskou výškou. Bolívijská metropola La Paz, situovaná približne 100 km od hranice s Peru (a zhruba 50 km od okrajov nádherného vysokohorského jazera Titicaca) sa zaraďuje k jedným z najvyššie položeným na svete (3640 m) vo svojej veľkostnej kategórii (2,3 milióna obyvateľov v gigantickej mestskej aglomerácii).

Najvyššie sa nachádzajúce letecké prístavy zemegule

Medzinárodné letisko v La Paz “El Alto Intl Airport” (LPB) sa nachádza ešte o niečo vyššie (4061 m). Svojou výškou ho prekonávajú iba tibetské Qamdo Bamda Airprt (BPX) s úctyhodnými 4334 m a novootvorené Daocheng Yading Airport (DCY) s rešpekt budiacimi 4411 m (rovnako v Tibete). V prípade príchodu do Bolívie na „Viru Viru Intl Airport“ (VVI) blízko Santa Cruz (de la Sierra) s nadmorskou “výškou” iba 373 m sa vyhnete zvyčajným problémom v dôsledku nedostatočnej aklimatizácie, ktoré sú častým javom pri prílete na “El Alto Intl Airport” (LPB).

Obávané Camino de la Muerte

Ak sa radíte k dobrodružnejšie zameraným cestovateľom, skúste do svojho itinerára zahrnúť preslávenú Yungas Road. Divoká cesta, známejšia skôr pod názvom Death Road (španielsky El Camino de la Muerte) býva považovaná za jednu z najnebezpečnejších planéty. Spája La Paz a náhornú plošinu Altiplano s mestom Coroico, ležiace už v oblasti amazonských dažďových pralesov. V priebehu viac ako 60 kilometrov vedie z nadmorskej výšky 4650 m až na 1200 m, lemujú ju skoro kolmé zrázy a väčšina trasy zvykne byť prejazdná len jedným vozidlom v jednom smere.

Mysteriózna Titicaca

Tajuplná Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie situovaného jazera sveta s pravidelnou komerčnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných aj umelých ostrovov – Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v Bolívii, ako aj pôsobivé Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane. K východiskovým miestam k návšteve Titicaca patria Copacabana a La Paz v Bolívii alebo Juliaca a Puno v Peru. V blízkosti spomenutého bolívijského mesta Copacabana si v žiadnom prípade nenechajte ujsť svetoznáme “juhoamerické Stonehenge” – tajomné Tiwanaku (Tiahuanacu), datujúce sa do éry ríše Inkov.

Excelentný tropický Pantanal a dramatická soľná pláň Salar de Uyuni

V najnižšie ležiacich častiach Bolívie určite neobíďte fascinujúci Pantanal, obrovitý nížinatý tropický ekosystém, ktorý sem presahuje z Brazílie (štáty Matto Grosso do Sul a Matto Grosso), ako aj zo susedného Paraguaja (celková rozloha tejto úžasnej oblasti sa odhaduje do 200 tisíc km²). Jedným z najfotogenickejších oblastí tohto magického latinskoamerického štátu nepochybne bude fenomenálna vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) s neskutočne fotogenickým “cintorínom vlakov”, ktorú nájdete v juhozápadných bolívijských regiónoch Potosí a Oruro.

0