VLetenky

Bolívia a Brazília s LATAM od 589 EUR

Salar de Uyuni
Vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) (foto: Nestor Lacle/Flickr/CC BY 2.0)

Do juhoamerickej Bolívie (s možnosťou návštevy Brazílie) možno zamieriť s tarifom spoločnosti LATAM (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bolívijského Santa Cruz de la Sierra (so stop overom v brazílskom Sao Paulo) sú v predaji za 589 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 02.10.-10.12.2019 a 10.01.-30.06.2020, min. dobu pobytu 6 dní lebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. marca a návrat z bolívijského Santa Cruz (VVI) cez brazílske Sao Paulo (SAO) dňa 23. (24.) marca 2020.

Príklad itinerára:
11.03.2020 Viedeň, Rakúsko (VIE) – Santa Cruz, Bolívia (VVI)
23.03.2020 Santa Cruz, Bolívia (VVI) – Sao Paulo, Brazília (SAO)
24.03.2020 Sao Paulo, Brazília (SAO) – Viedeň, Rakúsko (VIE)

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santa Cruz – Sao Paulo – Viedeň za 589 EUR (11.03.-23.03.-24.03.2020)
Viedeň – Santa Cruz – Sao Paulo – Viedeň za 594 EUR (11.03.-23.03.-31.03.2020)

VIE-VVI-SAO-VIE
Viedeň – Santa Cruz – Sao Paulo – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bolívia

Znamenitá 10,5-miliónová Bolívia – krajina s najvyšším podielom pôvodného obyvateľstva v celej Južnej Amerike, Vás čaká v centrálnej partii tohto vynikajúceho svetadielu na území s rozlohou skoro 1,1 miliónov km². Bolívijské lokality sú známe svojou značnou nadmorskou výškou. Bolívijská metropola La Paz, situovaná zhruba 100 km od hranice s Peru (a približne 50 km od okrajov prekrásneho vysokohorského jazera Titicaca) sa radí k jedným z najvyššie položeným sveta (3640 m) vo svojej veľkostnej kategórii (2,3 milióna obyvateľov v gigantickej mestskej aglomerácii).

Najvyššie sa nachádzajúce letecké prístavy planéty

Medzinárodné letisko v La Paz “El Alto Intl Airport” (LPB) sa nachádza ešte o čosi vyššie (4061 m). Svojou výškou ho prekonávajú len tibetské Qamdo Bamda Airprt (BPX) s úctyhodnými 4334 m a zánovné Daocheng Yading Airport (DCY) s rešpekt budiacimi 4411 m (rovnako v Tibete). V prípade príchodu do Bolívie na „Viru Viru Intl Airport“ (VVI) v blízkosti Santa Cruz (de la Sierra) s nadmorskou “výškou” len 373 m sa vyhnete zvyčajným problémom v dôsledku nedostatočnej aklimatizácie, ktoré sú častým javom pri prílete na “El Alto Intl Airport” (LPB).

Obávané Camino de la Muerte

Ak sa zaraďujete k dobrodružnejšie orientovaným cestovateľom, skúste do svojho itinerára zahrnúť legendárnu Yungas Road. Divoká cesta, známejšia skôr pod názvom Death Road (španielsky El Camino de la Muerte) býva pokladaná za jednu z najnebezpečnejších na planéte. Spája La Paz (a náhornú plošinu Altiplano) s mestom Coroico, ležiace už v oblasti amazonských dažďových pralesov. Počas vyše 60 kilometrov vedie z nadmorskej výšky 4650 m až na 1200 m, lemujú ju takmer kolmé zrázy a väčšina trasy zvykne byť prejazdná iba jedným vozidlom v jednom smere.

Mysteriózna Titicaca

Tajomná Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera sveta s pravidelnou komerčnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v Bolívii, ako aj impresívne Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane. K východiskovým miestam k návšteve Titicaca patria Copacabana a La Paz v Bolívii, alebo Juliaca a Puno v Peru. Blízko spomenutého bolívijského mesta Copacabana si v žiadnom prípade nenechajte ujsť preslávené “juhoamerické Stonehenge” – tajuplné Tiwanaku (Tiahuanacu), datujúce sa do éry ríše Inkov.

Excelentný tropický Pantanal a magická soľná pláň Salar de Uyuni

V najnižšie ležiacich častiach Bolívie istotne nevynechajte fantastický Pantanal, gigantický nížinatý tropický ekosystém, ktorý sem presahuje z Brazílie (štáty Matto Grosso do Sul a Matto Grosso), ako i zo susedného Paraguaja (celková rozloha tejto skvelej oblasti sa odhaduje do 200 tisíc km²). Jedným z najfotogenickejších oblastí tohto dramatického latinskoamerického štátu nepochybne bude geniálna vysokohorská soľná panva Salar de Uyuni (3656 m) s nemierne fotogenickým “cintorínom vlakov”, ktorú nájdete v juhozápadných bolívijských regiónoch Potosí a Oruro.

0