VLetenky

Birmingham s Ryanair za 20 EUR

High Street
Malebný historický zámoček Warwick Castle pri rieke Avon (foto: Phil Dolby/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na výlet za nákupmi, poznávaním či zábavou sa možno vybrať do miliónového Birminghamu zásluhou leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom zo slovenskej metropoly Bratislava).

Spiatočné letenky do britského veľkomesta Birmigham máte šancu kúpiť za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas januára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 14. januára s návratom z anglického mesta Birmingham (BHX) dňa 21. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Birmingham za 20 EUR (14.01.-21.01.2016)

Birmingham

Pulzujúci miliónový Birmingham, druhé najväčšie sídlo Veľkej Británie, Vás očakáva vo West Midlands zhruba 200 km na severozápad od Londýna. Istotne si neodpustite návštevu napínavého zápasu najstaršej futbalovej súťaže na svete, pôsobivej Premier League, počas zápasu jedného z dvoch miestnych klubov Aston Villa F.C. (Villa Park) alebo Birmingham City F.C. (St. Andrews).

Excelentná hudobná scéna

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani “živý” koncert v jednom z mnohých miestnych podnikov. Birmingham sa môže popýšiť mimoriadne vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej vyrástlo veľké množstvo významných hudobných mien. Spomeňme aspoň niekoľko interpretov či skupín ako Black Sabbath, Moody Blues, Stevie Winwood, Judas Priest, Electric Light Orchestra či Duran Duran.

Vynikajúci Startford-upon-Avon

Približne 35 km na juhovýchod od Birminghamu naďabíte pri rieke Avon na malebné mestečko Stratford-upon-Avon, odkiaľ pochádza svetoznámy britský dramatik William Shakespeare. Hneď na prvý pohľad Vás poteší vskutku pôvabná hodinová veža Clock Tower a nielen architektonicky pútavé divadlo Swan Theatre (pod palcom Royal Shakespaeare Company). Samozrejme Vás tu čaká niekoľko ďalších stavieb spojených s týmto presláveným britským autorom – Shakespeareov rodný dom, usadlosť jeho manželky Anne Hathaway’s Cottage aj domček jeho dcéry Hall’s Croft.

Kam ďalej z Birminghamu?

Návštevu rušného Birminghamu prípadne skúste spojiť s Londýnom, nachádzajúcim sa v pomerne dostupnej vzdialenosti. Tam za rozumnú sumu doputujete aj vďaka silnej konkurencie medzi dopravcami ako Megabus, National Express a Virgin Trains. Z birminghamského leteckého prístavu sa dá taktiež často naraziť na výhodné charterové letenky do celého sveta (aj keď v trochu menšej miere ako z londýnskeho Gatwicku či z manchesterského letiska).

0