VLetenky

Birmingham s Ryanair od 36 EUR

Harvard House
Neopakovateľné historické mesto Stratford upon Avon (foto: brianac37/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za pohodovým výletom za nákupmi, poznaním i zábavou sa možno vypraviť do miliónového Birminghamu aj zásluhou spoločnosti Ryanair (s odletom z bratislavského letiska).

Spiatočné letenky do britského Birmighamu sa predávajú za 36 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu sumu nájdete v obmedzenom množstve najmä počas zimných mesiacov roku 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 22. januára s návratom z anglického mesta Birmingham (BHX) dňa 29. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Birmingham za 36 EUR (22.01.-29.01.2015)

Birmingham

Pulzujúci miliónový Birmingham, druhé najväčšie sídlo Veľkej Británie, Vás očakáva vo West Midlands zhruba 200 km na severozápad od Londýna. Istotne si nevynechajte návštevu napínavého zápasu najstaršej futbalovej súťaže na svete, pôsobivej Premier League, počas zápasu jedného z dvoch miestnych klubov Aston Villa F.C. (Villa Park) alebo Birmingham City F.C. (St. Andrews).

Exceletntná hudobná scéna

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani “živý” koncert v jednom z mnohých miestnych “podnikov”. Birmingham sa môže popýšiť mimoriadne významnou hudobnou scénou, na ktorej vyrástlo veľké množstvo vplyvných hudobných mien. Spomeňme aspoň niekoľko interpretov či skupín ako Black Sabbath, Moody Blues, Stevie Winwood, Judas Priest, Electric Light Orchestra či Duran Duran.

Výborný Startford-upon-Avon

Približne 35 km na juhovýchod od Birminghamu naďabíte pri rieke Avon na malebné mestečko Stratford-upon-Avon, odkiaľ pochádza svetoznámy britský dramatik William Shakespeare. Ihneď na prvý pohľad Vás poteší veľmi pôvabná hodinová veža Clock Tower a nielen architektonicky pútavé divadlo Swan Theatre (pod palcom Royal Shakespaeare Company). Samozrejme Vás tu čaká niekoľko ďalších stavieb spojených s týmto presláveným britským autorom – Shakespeareov rodný dom, usadlosť jeho manželky Anne Hathaway’s Cottage i domček jeho dcéry Hall’s Croft.

Kam ďalej z Birminghamu?

Návštevu rušného Birminghamu prípadne skúste spojiť s Londýnom, nachádzajúcim sa v pomerne dostupnej vzdialenosti. Tam za rozumnú sumu doputujete aj vďaka silnej konkurencie medzi dopravcami ako Megabus, National Express a Virgin Trains. Z birminghamského leteckého prístavu sa dá taktiež často naraziť na výhodné charterové letenky do celého sveta (aj keď v trochu menšej miere ako z londýnskeho Gatwicku či z manchesterského letiska).

0