VLetenky

Bermudy s Delta Air Lines od 481 EUR

Bermuda
Geniálne plážové scenérie tajuplných atlantických Bermúd (foto: kansasphoto/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu mysteriózneho atlantického súostrovia Bermudy (s možnosťou prehliadky New Yorku) možno uskutočniť so spoločnosťou Delta Air Lines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) sa dajú kúpiť za 481 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 16. augusta do 14. júna, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 26. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca augusta do konca októbra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 29. augusta s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 12. septembra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Hamilton za 481 EUR (29.08.-12.09.2017)
Praha – Hamilton za 504 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Bermudy

Prekrásne Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete približne 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú položené v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa pochváliť celkom pohodovým subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento obdivuhodný región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na Zemi objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v roku 1505, po ktorom i nesie svoje pomenovanie. Neskôr sa toto nádherné súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rôznych ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má status najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Úžasná koloniálna architektúra a množstvo vojenských opevnení

Pôsobivý Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás čaká v ich centrálnej časti. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného leteckého prístavu (v severovýchodnej partii súostrovia), naďabíte na impresívne mesto St. George’s s famóznou koloniálnou architektúrou a pozoruhodnými pevnosťami. Na samotných Berumdách bola v minulosti vybudovaná viac ako stovka rozličných opevnení.

Vskutku príjemné plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K vynikajúcim miestnym cestovateľským pozoruhodnostiam sa radia kúzelné morské pláže s jedinečným ružovým pieskom. Relatívne plytké pobrežné vody, priezračná voda, omračujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel poskytujú doslova ideálne podmienky pre entuziastických objavovateľov dobre ukrytých farebných krás tajomného podmorského sveta.

0