VLetenky

Bermudy s British Airways od 630 EUR

Bermuda
Geniálne plážové scenérie mysterióznych atlantických Bermúd (foto: kansasphoto/Flickr/CC BY 2.0)

Prehliadku tajuplného atlantického súostrovia Bermudy (aj počas leta) možno uskutočniť pri využití pútavej ponuky spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky na Bermudy sa dajú kúpiť od 630 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období 14.01.-25.06. a 20.08.-31.10.2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 27. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 23. júna s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 7. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hamilton za 630 EUR (23.06.-07.07.2015)
Budapešť – Hamilton za 633 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Hamilton za 642 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Hamilton za 17854 CZK (rezervácia v ČJ)

Bermudy

Nádherné Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete zhruba 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú situované v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa popýšiť vcelku príjemným subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento grandiózny región s jedným najvyšším HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v r. 1505, po ktorom aj nesie svoje pomenovanie. Neskôr sa toto prekrásne súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rozličných ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má status najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v tzv. “Novom svete”.

Skvelá koloniálna architektúra a množstvo vojenských pevností

Impresívny Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás očakáva v ich centrálnej partii. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného leteckého prístavu (v severovýchodnej časti súostrovia), natrafíte na pôsobivé mesto St. George’s so znamenitou koloniálnou architektúrou a pôsobivými pevnosťami. Na samotných Berumdách bola v minulosti postavená vyše stovka rôznych vojenských opevnení.

Veľmi pohodové plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K excelentným miestnym cestovateľským pozoruhodnostiam sa zaraďujú čarovné morské pláže s unikátnym ružovým pieskom. Pomerne plytké pobrežné vody, priezračná voda, ohromujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel poskytujú doslova ideálne podmienky pre entuziastických objavovateľov dobre skrytých farebných krás tajomného podmorského sveta.

0