VLetenky

Bermudy s British Airways od 545 EUR

Bermuda
Geniálne prímorské scenérie mysterióznych atlantických Bermúd (foto: zhengxu/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu tajomných Bermúd možno podniknúť pri využití zaujímavého tarifu spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na atlantické súostrovie Bermudy máte príležitosť kúpiť za 545 EUR s odletom z budapeštianskeho letiska a návratom do viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v období od konca septembra do začiatku decembra 2015 a od začiatku januára do začiatku marca 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 29. septembra s návratom z Hamiltonu (BDA) do Viedne (VIE) dňa 13. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hamilton – Viedeň za 545 EUR (29.09.-13.10.2015)
Budapešť – Hamilton – Viedeň za 565 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Hamilton – Viedeň za 577 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Hamilton – Viedeň za 15429 CZK (rezervácia v ČJ)

Bermudy

Nádherné Bermudy, britské zámorské teritórium v Atlantickom oceáne, nájdete zhruba 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nebudú situované v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa popýšiť vcelku pohodovým subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento grandiózny región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v roku 1505, po ktorom i nesie svoj názov. Neskôr sa toto prekrásne súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rozličných ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má status najdlhšie osídleného anglicky hovoriaceho územia v “Novom svete”.

Skvelá koloniálna architektúra a mnoho vojenských pevností

Impresívny Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás očakáva v ich centrálnej partii. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného leteckého prístavu (v severovýchodnej časti súostrovia), natrafíte na pôsobivé mesto St. George’s so znamenitou koloniálnou architektúrou a pôsobivými pevnosťami. Na samotných Berumdách bola v minulosti postavená vyše stovka rôznych vojenských opevnení.

Príjemné plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K výborným miestnym cestovateľským pozoruhodnostiam sa zaraďujú čarovné morské pláže s unikátnym ružovým pieskom. Pomerne plytké pobrežné vody, priezračná voda, ohromujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel núkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických “odhaľovateľov” dobre skrytých farebných krás mysteriózneho podmorského sveta.

0