VLetenky

Bermudy s American Airlines od 464 EUR

Cooper's Island
Scenérie bermudského subtropického ostrova Cooper’s Island (foto: Peter Burka/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na mysteriózne atlantické súostrovie Bermudy sa máte šancu vypraviť vďaka ponuke charterových leteniek na palube American Airlines (a partnerov) z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy sú k dispozícii za 464 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 6. marca a návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 19. marca 2019 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Hamilton za 464 EUR (06.03.-19.03.2019)
Pozn.: Cena s odbavenou batožinou

VIE-BDA
Viedeň, Rakúsko – Hamilton, Bermudy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bermudy

Prekrásne Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete približne 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú položené v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa pochváliť celkom príjemným subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento obdivuhodný región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v roku 1505, po ktorom nesie aj svoj názov. Neskôr sa toto nádherné súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rôznych ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má status najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Úžasná koloniálna architektúra a mnoho vojenských pevností

Pôsobivý Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás čaká v ich centrálnej časti. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného letiska (v severovýchodnej partii súostrovia), naďabíte na impresívne mesto St. George’s s famóznou koloniálnou architektúrou a pôsobivými pevnosťami. Na samotných Bermudách bola v minulosti postavená viac ako stovka rozličných vojenských opevnení.

Pohodové plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K vynikajúcim miestnym cestovateľským špecialitám sa radia kúzelné morské pláže s jedinečným ružovým pieskom. Relatívne plytké pobrežné vody, priezračná voda, omračujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel ponúkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických “objavovateľov” dobre ukrytých farebných krás tajuplného podmorského sveta.

0