VLetenky

Bermudy s Air Serbia od 498 EUR

Bermuda
Plážové scenérie mysterióznych atlantických Bermúd (foto: Mary Fairchild/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Návštevu tajomného atlantického súostrovia Bermudy máte príležitosť zrealizovať s leteckou spoločnosťou Air Serbia v spolupráci s americkými partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) sa predávajú za 556 USD (alebo v prepočte cca 498 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 6. septembra 2016 do 1. mája 2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. s ukončením ciest do 01.05.2017) a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (najmä v septembri 2016 a v apríli 2017).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 16. septembra s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 30. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Hamilton za 556 USD (16.09.-30.09.2016)

Bermudy

Nádherné Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete zhruba 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú situované v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa popýšiť vcelku príjemným subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento grandiózny región s jedným najvyšším HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v r. 1505, po ktorom aj nesie svoje pomenovanie. Neskôr sa toto prekrásne súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rozličných ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má postavenie najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Skvelá koloniálna architektúra a mnoho vojenských pevností

Impresívny Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás očakáva v ich centrálnej partii. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného leteckého prístavu (v severovýchodnej časti súostrovia), natrafíte na pôsobivé mesto St. George’s so znamenitou koloniálnou architektúrou a pôsobivými pevnosťami. Na samotných Berumdách bola v minulosti postavená vyše stovka rôznych vojenských opevnení.

Vskutku pohodové plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K výborným miestnym cestovateľským pozoruhodnostiam sa zaraďujú čarovné morské pláže s unikátnym ružovým pieskom. Pomerne plytké pobrežné vody, priezračná voda, ohromujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel poskytujú doslova ideálne podmienky pre entuziastických objavovateľov dobre skrytých farebných krás mysteriózneho podmorského sveta.

0