VLetenky

Bermudy s Air Canada za 496 EUR

East Whale Bay
East Whale Bay Beach na juhu subtropických Bermúd (foto: Captain-tucker/Flickr/CC BY-SA 4.0)

Návštevu mysteriózneho atlantického súostrovia Bermudy máte príležitosť zrealizovať vďaka tarifu spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) sú v predaji za 496 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.05.-30.06. a 21.08.-16.12.2021, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája do decembra 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. mája s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 15. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Hamilton za 496 EUR (01.05.-15.05.2021)
Viedeň – Hamilton za 496 EUR (21.08.-04.09.2021)

VIE-BDA
Viedeň, Rakúsko – Hamilton, Bermudy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bermudy

Nádherné Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete zhruba 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú situované v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa popýšiť vcelku pohodovým subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento obdivuhodný región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez roku 1505, po ktorom nesie i svoje pomenovanie. Neskôr sa toto prekrásne súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rôznych ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má status najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Skvelá koloniálna architektúra a mnoho vojenských pevností

Impresívny Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás očakáva v ich centrálnej partii. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného letiska (v severovýchodnej časti súostrovia), natrafíte na šarmantné mesto St. George’s so znamenitou koloniálnou architektúrou a impresívnymi pevnosťami. Na samotných Bermudách bola v minulosti vybudovaná vyše stovka rôznych vojenských opevnení.

Príjemné plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K výborným miestnym cestovateľským pozoruhodnostiam sa zaraďujú čarovné morské pláže s unikátnym ružovým pieskom. Pomerne plytké pobrežné vody, priezračná voda, omračujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel núkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických “objavovateľov” dobre skrytých farebných krás tajomného podmorského sveta.

0