VLetenky

Bermudy s Air Canada od 620 EUR

Bermuda
Geniálne koralové útesy v tajomných atlantických Bermudách (foto: Mary Fairchild/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Prehliadku tajuplného atlantického súostrovia Bermudy máte možnosť zrealizovať s tarifom leteckej spoločnosti Air Canada v spolupráci s aliančnými partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) sa predávajú za 620 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 29.03.-30.06. a 29.08.-11.12.2016 (s ukončením ciest do 18.12.2016), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 10. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) od (začiatku) mája do (polovice) júna a od (polky) septembra do (začiatku) decembra 2016.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 3. mája s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 18. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Hamilton za 620 EUR (03.05.-18.05.2016)

Bermudy

Nádherné Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete zhruba 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú situované v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa popýšiť vcelku pohodovým subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento grandiózny región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v roku 1505, po ktorom nesie i svoje pomenovanie. Neskôr sa toto prekrásne súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rozličných ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má “postavenie” najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Skvelá koloniálna architektúra a množstvo vojenských pevností

Impresívny Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás očakáva v ich centrálnej partii. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného leteckého prístavu (v severovýchodnej časti súostrovia), natrafíte na pôsobivé mesto St. George’s so znamenitou koloniálnou architektúrou a pôsobivými pevnosťami. Na samotných Bermudách bola v minulosti postavená vyše stovka rôznych vojenských opevnení.

Príjemné plážové scenérie a čosi pre milovníkov potápania

K výborným miestnym cestovateľským pozoruhodnostiam sa zaraďujú čarovné morské pláže s unikátnym ružovým pieskom. Pomerne plytké pobrežné vody, priezračná voda, ohromujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel núkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických “objavovateľov” dobre skrytých farebných krás mysteriózneho podmorského sveta.

0