VLetenky

Bermudy s Air Canada od 548 EUR

Bermuda
Elegantné plážové scenérie tajuplných atlantických Bermúd (foto: kansasphoto/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu mysteriózneho atlantického súostrovia Bermudy máte šancu zrealizovať s ponukou leteckej spoločnosti Air Canada v spolupráci s aliančnými partnermi zo Star Alliance (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) sú v predaji za 548 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 14.10.-19.12.2017, 25.12.2017-01.01.2018, 10.01.-28.03. a 03.04.-30.06.2018, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 17. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu (s výnimkou „zimných“ a veľkonočných sviatkov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy môže byť odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 27. júna s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 11. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Krakov – Hamilton za 548 EUR (27.06.-11.07.2018)

Bermudy

Prekrásne Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete približne 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú položené v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa pochváliť celkom príjemným subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento obdivuhodný región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v roku 1505, po ktorom nesie aj svoj názov. Neskôr sa toto nádherné súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rôznych ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má “status” najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Úžasná koloniálna architektúra a množstvo vojenských pevností

Pôsobivý Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás čaká v ich centrálnej časti. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného leteckého prístavu (v severovýchodnej partii súostrovia), naďabíte na impresívne mesto St. George’s s famóznou koloniálnou architektúrou a impresívnymi pevnosťami. Na samotných Bermudách bola v minulosti vybudovaná viac ako stovka rozličných vojenských opevnení.

Pohodové plážové scenérie a čosi pre milovníkov potápania

K vynikajúcim miestnym cestovateľským špecialitám sa radia kúzelné morské pláže s jedinečným ružovým pieskom. Relatívne plytké pobrežné vody, priezračná voda, omračujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel ponúkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických “objavovateľov” dobre ukrytých farebných krás tajomného podmorského sveta.

0