VLetenky

Bermudy s Air Canada od 530 EUR

Cooper's Island
Long Bay na bermudskom subtropickom ostrove Cooper’s Island (foto: Brian Gratwicke/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu mysteriózneho atlantického súostrovia Bermudy máte možnosť podniknúť pri využití tarifu spoločnosti Air Canada v spolupráci s partnerskými dopravcami zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) sa dajú kúpiť za 530 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 25.01.-30.06. a 21.08.-16.12.2019, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu októbra a novembra 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. októbra s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 25. októbra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Hamilton za 530 EUR (10.10.-25.10.2019)

VIE-BDA
Viedeň, Rakúsko – Hamilton, Bermudy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bermudy

Nádherné Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete zhruba 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú situované v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa popýšiť vcelku pohodovým subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento grandiózny región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v roku 1505, po ktorom nesie i svoje pomenovanie. Neskôr sa toto prekrásne súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rozličných ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má “postavenie” najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Skvelá koloniálna architektúra a množstvo vojenských pevností

Impresívny Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás očakáva v ich centrálnej partii. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného letiska (v severovýchodnej časti súostrovia), natrafíte na pôsobivé mesto St. George’s so znamenitou koloniálnou architektúrou a impresívnymi pevnosťami. Na samotných Bermudách bola v minulosti vybudovaná vyše stovka rôznych vojenských opevnení.

Príjemné plážové scenérie a čosi pre milovníkov potápania

K výborným miestnym cestovateľským pozoruhodnostiam sa zaraďujú čarovné morské pláže s unikátnym ružovým pieskom. Pomerne plytké pobrežné vody, priezračná voda, ohromujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel núkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických “objavovateľov” dobre skrytých farebných krás tajomného podmorského sveta.

0