VLetenky

Bermudy s Air Canada od 511 EUR

Elbow Beach
Fotogenická Elbow Beach na juhu subtropických Bermúd (foto: Captain-tucker/Flickr/CC BY-SA 4.0)

Návštevu mysteriózneho atlantického súostrovia Bermudy možno uskutočniť pri využití tarifu spoločnosti Air Canada v spolupráci s aliančnými partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) sú v predaji za 511 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.09.-17.12.2018 a 09.01.-31.03.2019, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 23. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. novembra (štvrtok) s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 25. novembra 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Hamilton za 511 EUR (15.11.-25.11.2018 / štvrtok – nedeľa)

VIE-BDA
Viedeň, Rakúsko – Hamilton, Bermudy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth))

Bermudy

Prekrásne Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete približne 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú položené v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa pochváliť celkom príjemným subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento obdivuhodný región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v roku 1505, po ktorom nesie aj svoje pomenovanie. Neskôr sa toto nádherné súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rôznych ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má status najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Úžasná koloniálna architektúra a mnoho vojenských pevností

Pôsobivý Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás čaká v ich centrálnej časti. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného letiska (v severovýchodnej partii súostrovia), naďabíte na impresívne mesto St. George’s s famóznou koloniálnou architektúrou a impresívnymi pevnosťami. Na samotných Bermudách bola v minulosti vybudovaná viac ako stovka rozličných vojenských opevnení.

Pohodové plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K vynikajúcim miestnym cestovateľským špecialitám sa radia kúzelné morské pláže s jedinečným ružovým pieskom. Relatívne plytké pobrežné vody, priezračná voda, omračujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel ponúkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických “objavovateľov” dobre ukrytých farebných krás tajuplného podmorského sveta.

0