VLetenky

Bermudy s Air Canada od 505 EUR

Surf Bay
Bermudské plážové scenérie v oblasti Tucker’s Town (foto: kansasphoto/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu mysteriózneho atlantického súostrovia Bermudy máte šancu uskutočniť vďaka tarifu spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) sa predávajú za 505 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 16.08.-17.12.2020 a 13.01.-31.05.2021, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od augusta 2020 do apríla 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. októbra s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 22. októbra 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Hamilton za 505 EUR (08.10.-22.10.2020)
Viedeň – Hamilton za 505 EUR (16.08.-30.08.2020)

VIE-BDA
Viedeň, Rakúsko – Hamilton, Bermudy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bermudy

Prekrásne Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete približne 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú položené v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa pochváliť celkom príjemným subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento grandiózny región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez roku 1505, po ktorom nesie aj svoje pomenovanie. Neskôr sa toto nádherné súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rôznych ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má postavenie najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Úžasná koloniálna architektúra a mnoho vojenských pevností

Pôsobivý Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás čaká v ich centrálnej časti. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného letiska (v severovýchodnej partii súostrovia), naďabíte na šarmantné mesto St. George’s s famóznou koloniálnou architektúrou a impresívnymi pevnosťami. Na samotných Bermudách bola v minulosti vybudovaná viac ako stovka rozličných vojenských opevnení.

Pohodové plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K vynikajúcim miestnym cestovateľským špecialitám sa radia kúzelné morské pláže s jedinečným ružovým pieskom. Relatívne plytké pobrežné vody, priezračná voda, ohromujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel ponúkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických “objavovateľov” dobre ukrytých farebných krás tajuplného podmorského sveta.

0

Add a Comment