VLetenky

Bermudy s Aer Lingus od 499 EUR

Bermuda
Grandiózne plážové panorámy tajomných atlantických Bermúd (foto: George Thomas/Pixabay/CC0)

Prehliadku mysteriózneho atlantického súostrovia Bermudy máte šancu uskutočniť s írskou spoločnosťou Aer Lingus v spolupráci s americkými partnermi (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) sa predávajú za 499 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú odlety od 1. novembra 2016 do 31. marca 2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2016.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. novembra s návratom z bermudského Hamiltonu (BDA) dňa 16. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hamilton za 499 EUR (02.11.-16.11.2016)

Bermudy

Prekrásne Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete približne 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú položené v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa pochváliť celkom pohodovým subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento obdivuhodný región s jedným najvyšším HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez v r. 1505, po ktorom i nesie svoj názov. Neskôr sa toto nádherné súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rôznych ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má status najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Úžasná koloniálna architektúra a množstvo vojenských pevností

Pôsobivý Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás čaká v ich centrálnej časti. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného leteckého prístavu (v severovýchodnej partii súostrovia), naďabíte na impresívne mesto St. George’s s famóznou koloniálnou architektúrou a pôsobivými pevnosťami. Na samotných Berumdách bola v minulosti vybudovaná viac ako stovka rozličných vojenských opevnení.

Vskutku príjemné plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K vynikajúcim miestnym cestovateľským špecialitám sa radia kúzelné morské pláže s jedinečným ružovým pieskom. Relatívne plytké pobrežné vody, priezračná voda, omračujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel poskytujú doslova ideálne podmienky pre entuziastických objavovateľov dobre ukrytých farebných krás tajuplného podmorského sveta.

0