VLetenky

Bermudy s Aer Lingus od 435 EUR

Bermuda Beach
Atraktívna Elbow Beach na juhu subtropických Bermúd (foto: Cait_Stewart/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Návštevu mysteriózneho atlantického súostrovia Bermudy máte šancu uskutočniť pri využití tarifu leteckej spoločnosti Aer Lingus v spolupráci s partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Bermudy (do miestnej metropoly Hamilton) sa predávajú za 435 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. apríla do 15. júna 2022, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Bermudy môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 23. mája s návratom z Hamiltonu (BDA) do Viedne (VIE) dňa 7. júna 2022.

Rezervácia letenky:
Praha – Hamilton – Viedeň za 435 EUR (23.05.-07.06.2022)

PRG-BDA-VIE
Praha – Hamilton (Bermudy) – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bermudy

Prekrásne Bermudy, britské zámorské územie v Atlantickom oceáne, nájdete približne 1200 km od východného pobrežia USA (konkrétne od brehov štátu North Carolina). Napriek skutočnosti, že už nie sú položené v teplom Karibskom mori – ale v Atlantickom oceáne, môžu sa pochváliť celkom príjemným subtropickým podnebím (a výskytom kokosových paliem).

Najstaršie britské zámorské územie v Novom svete

Tento obdivuhodný región s jedným z najvyšších HDP na hlavu na svete objavil španielsky moreplavec Juan de Bermúdez roku 1505, po ktorom nesie aj svoje pomenovanie. Neskôr sa toto nádherné súostrovie, pozostávajúce z okolo 140 rozličných ostrovov a ostrovčekov, stalo teritóriom Spojeného kráľovstva. Aktuálne má „postavenie“ najdlhšie osídlenej anglicky hovoriacej oblasti v “Novom svete”.

Úžasná koloniálna architektúra a množstvo vojenských pevností

Pôsobivý Hamilton, administratívne centrum Bermúd, Vás čaká v ich centrálnej časti. V neveľkej vzdialenosti od medzinárodného letiska (v severovýchodnej partii súostrovia), naďabíte na šarmantné mesto St. George’s s famóznou koloniálnou architektúrou a pôsobivými pevnosťami. Na samotných Bermudách bola v minulosti vybudovaná viac ako stovka rôznych vojenských opevnení.

Pohodové plážové scenérie a niečo pre milovníkov potápania

K vynikajúcim miestnym cestovateľským špecialitám sa radia kúzelné morské pláže s jedinečným ružovým pieskom. Relatívne plytké pobrežné vody, priezračná voda, ohromujúci svet koralov a vraky potopených plavidiel ponúkajú doslova ideálne podmienky pre entuziastických objavovateľov dobre ukrytých farebných krás tajuplného podmorského sveta.

0