VLetenky

Berlín s Easy Jet od 60 EUR

Tropical Islands
Tropical Islands (foto: Tropical Islands Resort-Bernhard Ludewig/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Ak rozmýšľate, kam vyraziť za teplom a súčasne sa Vám nechce cestovať príliš ďaleko, možno využijete pozvánku na pohodový výlet do nemeckého Berlína spojeného s prehliadkou neďalekých “Tropical Islands” s leteckou spoločnosťou Easy Jet (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Berlína sú v predaji za 18877 HUF (alebo v prepočte cca 60 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve na konci zimy a na začiatku jari (administratívny poplatok za platbu kartou sa do celkovej ceny letenky sa započítava iba raz bez ohľadu na počet segmentov či cestujúcich).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 19. marca (štvrtok) s návratom z Berlína-Schönefeld (SXF) dňa 23. marca 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Berlín-Schönefeld za 18877 HUF (19.03.-23.03.2015)

Berlín

Pri príjemnej prehliadke rušného 3,5 miliónového Berlína v žiadnom prípade neobíďte jeden z preslávených symbolov tohto nemeckého veľkomesta – legendárnu Brandenburskú bránu. Impozantná “Brandenburger Tor” patrí k smutným pamiatkam na bývalý režim a zároveň pozostatkom Berlínskeho múru, ktorý v minulosti delil Západný Berlín od “červeného” okolia.

Za vzhliadnutie istotne stojí takisto vynikajúce berlínske múzeum (s obrovským počtom exponátov z celého sveta) či excentrické DDR Museum, kde Vás očakáva niekoľko špecialít z obdobia Nemeckej “demokratickej” republiky. Nevynechajte ani početné umelecké galérie, impresívne chrámy alebo pútavú miestnu zoologickú záhradu. Celú panorámu Berlína “z nadhľadu” si máte šancu poskladať z televíznej veže Fernsehturm na rozľahlom námestí Alexanderplatz.

Skvelé Tropical Islands

Obľúbené “berlínske letovisko” Tropical Islands sa nachádza južne od Berlína, na mieste bývalého letiska Brand-Briesen. Okrem piesočnatých pláží Vás tu čaká aj celkom verná kópia romantických morských zátok. Nechýba ani dažďový prales s bujnou vegetáciou (pokrývajúci plochu 10000 m²), či jednotlivé tematické partie venované excelentnému Thajsku, indonézskemu Bali, malajskému Borneu či fascinujúcemu súostroviu Samoa v ďalekej Oceánii. Docestujete sem linkami nemeckých železníc (RB – RegionalBahn), ktoré cez Brand (Niederlausitz) premávajú do Lübbenau (Spreewald).

Brand Airfield

Pozoruhodné Brand Airfield – letisko s veľmi pohnutým osudom, v minulosti viacmenej vojenský aerodrom, vybudovala Luftwaffe v rokoch 1938-39. Po vojne slúžilo Sovietom a po ich návrate do vlasti si priestor prenajala fy CargoLifter, ktorá tu mala v pláne vyrábať vzducholode (došlo však iba k výrobe niekoľkých prototypov). Po jej zániku v dôsledku finančnej insolventnosti tu zostal po nej “len” gigantickýhangár s rozmermi 360 m x 220m x 160 m, ktorý v r. 2004 prestaval malajská spoločnosť Tanjong PLC na súčasný najväčší európsky “Tropical Island Resort”.

Možnosti leteckého pokračovania z Berlína ďalej do sveta

Kam ďalej z letiska Berlín-Tegel

Najväčší berlínsky letecký prístav Tegel (do otvorenia “centrálneho” letiska Berlin-Brandeburg) sa zaraďuje k hlavným hubom spoločnosti Air Berlin. S ňou samotnou alebo v spolupráci s partnerskými aerolíniami ako American Airlines (takisto z aliancie Oneworld) a Etihad Airways nájdete odtiaľto (alebo s prestupom v Berlíne) cenovo veľmi atraktívne letecké spojenia do celého sveta.

K najzaujímavejším patria “spoje” do oblasti Severnej Ameriky (USA) či do regiónu juhovýchodnej Ázie (Thajsko). S aliančným partnerom American Airlines poskytuje Air Berlin dobré pokrytie v podstate celej Severnej i Južnej Ameriky, kým v kombinácii s Etihad Airways núka mnohocestovateľských cieľov (najmä) v celej Ázii či Austrálii a Oceánii (za vábivé ceny).

Výhodné spojenia z letiska Berlín-Schönefeld

Zo svojej bázy na druhom najväčšom berlínskom leteckom prístave Schönefeld prevádzkuje niekoľko cenovo zaujímavých liniek tam, kam z nášho regiónu prakticky neexistuje rozumné letecké spojenie, aj samotná britská nízkonákladová aerolínia Easy Jet. Z Berlína v globále máte príležitosť pokračovať počas väčšiny mesiacov v roku s Easy Jet-om za vcelku priaznivé sumy do ďalších cestovateľských cieľov v oblasti juhozápadnej Európy a severozápadnej Afriky.

Z mnohých leteckých trás spomeňme aspoň letenky do Maroka (Agadir a Marrákeš), alebo v minulosti za “rozumné dukáty” linky na Kanárske ostrovy (Tenerife-South) či do Portugalska (Lisabon). I keď britský low costový dopravca (oficiálne) negarantuje prestupy, niekoľko letov (resp. segmentov) možno skombinovať na jednu letenku (čím sa ušetrí ďalší poplatok za platbu kartou).

0