VLetenky

Benátsko s Anisec od 45 EUR

Lago Federa
Idylické Lago Federa (2038 m) v Dolomitoch (foto: Julius Silver/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Severotalianske Benátsko máte príležitosť spoznať aj v rámci “predĺžených víkendov” počas letných prázdnin so spoločnosťou Anisec v spolupráci s partnerskými Level a Vueling (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do talianskych Benátok sú v predaji za 45 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od konca júla 2018 do konca marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. augusta (piatok poobede) a návrat z talianskych Benátok (VCE) dňa 6. augusta 2018 (pondelok ráno).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Benátky za 45 EUR (03.08.-06.08.2018 / piatok – pondelok / “manuálne zadanie”)

VIE-VCE
Viedeň, Rakúsko – Benátky, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Benátsko

Keďže fascinujúce Benátky nebude treba našim cestovateľom zrejme bližšie predstavovať, skúsime Vám trochu priblížiť ďalšie krásy vskutku vďačného regiónu Benátsko (Veneto), ktoré akoby ostávali trošičku v úzadí najslávnejšieho mesta celej tejto výnimočnej oblasti. Či už zamierite z metropoly Benátska na západ, na sever alebo na východ – nestúpite vedľa a bude čo obdivovať.

Kúzelná Padova

Ak sa vydáte z fantastických Benátok (do talianskeho vnútrozemia) smerom na západ, istotne neobíďte pôvabnú Padovu s impresívnym Prato della Valle, s plochou 90 tisíc m² najväčším námestím v celom Taliansku (a zároveň jedným z najrozľahlejších v Európe). Zelený “ostrov” v strede “piazza” obklopuje vodný kanál s dvoma radmi súsoší po svojich oboch stranách. Za zmienku stojí najmä arkádovitý Palazzo della Ragione a niekoľko pozoruhodných bazilík.

Čarovná Vicenza

Pokračovať skúste do pomerne neveľmi vzdialenej Vicenzy. Toto príťažlivé historické mesto Vás nepochybne okúzli hlavne v prípade, ak máte radi architektúru a umenie. Ukrýva výborné diela renesančného architekta s menom Andrea Palladio – jedinečné divadlo Teatro Olimpico a mnoho víl v celej provincii Vicenza (resp. regióne Veneto), ktoré sa zaraďujú do svetového dedičstva UNESCO.

Romantická Verona

Okúzľujúca Verona, pohodové mesto Shakespearovho Rómea a Júlie, dýcha na Vás bohatou históriou a môže sa popýšiť takisto neskutočne pútavým okolím. Čarokrásne jazero Lago di Garda (najväčšie v Taliansku) leží doslova len kúsok od mesta. Samotná Verona slúži v prenesenom zmysle i ako brána do skvelej horskej reťaze pohoria Dolomity a súčasne i do prevažne nemecky hovoriaceho regiónu Südtirol. Najvýznamnejšie sídlo a súčasne administratívno-politické centrum tejto unikátnej oblasti, malebné Bolzano, oddeľuje od Verony vzdialenosť niečo viac ako 100 km (smerom na sever).

Nádherné Lago di Garda

Na pobreží mimoriadne fotogenického Gardského jazera natrafíte na niekoľko majestátnych hradov a zámkov – spomeňme aspoň romantický zámoček v Sirmione (na južnom brehu Lago di Garda), či impozantné hrady v Torri del Benaco a v Malcesine (východná strana jazera). Na gigantickú pevnosť naďabíte i v Rovereto, neveľmi vzdialeného od severného konca Gardského jazera (približne 20 km na juh od Trentu). Samozrejmosťou v celej tejto neuveriteľnej oblasti budú excelentné podmienky na pešiu (a pre náročnejších i na vysokohorskú) turistiku či pestovanie zimných športov.

Dramatické Dolomity

O čosi západnejšie v Dolomitoch Vás očakáva svetoznáme turistické a lyžiarske stredisko Cortina d’Ampezzo, ktorej dominuje magický masív Cristallo (3221 m) a rozoklané (tri) skalné veže Tre Cime di Lavaredo (2999 m). Pokiaľ však máte vo Vašom cestovateľskom itinerári zahrnutú iba oblasť v Dolomitoch v okolí “Cortiny”, jednoduchšie bude vydať sa sem priamo z Benátok cestou na sever.

Niečo pre fanúšikov zimných športov

V najchladnejšom ročnom období majú vášniví milovníci lyžovania výhodnú šancu využiť “Dolomiti Superski” – cenovo atraktívny Ski Pass zahŕňajúci mnoho stredísk zimných športov v celých Dolomitoch (s celkovou dĺžkou lyžiarskych trás okolo 1200 kilometrov), z ktorých k najpopulárnejším popri Cortina d’Ampezzo partia pravdepodobne Val Gardena a Val di Fiemme.

0