VLetenky

Benátsko s Air Dolomiti za 79 EUR

Prehliadku prekrásnych Dolomitov alebo len krátky víkendový pobyt v úžasnom Benátsku máte šancu podniknúť vďaka ponuke talianskej leteckej spoločnosti Air Dolomiti (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Verony (v regióne Benátsko) sa predávajú za 79 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu na 12 mesiacov a predaj do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu cenu nájdete v období od marca do októbra 2013.

Pravidelné lety spoločnosti Air Dolomiti na linke z Viedne (VIE) do Verony (VRN) sú v súčasnosti prevádzkované 13x za týždeň, t.j. 2x denne (ráno a večer) okrem soboty (iba ráno).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 4. júla a návrat z Verony (VRN) dňa 7. júla 2013 (t.j. “predĺžený víkend” s využitím štátneho sviatku).

Rezervácia letenky: Viedeň – Verona za 79 EUR

Benátsko (Veneto)

Verona

Príťažlivá Verona, mesto svetoznámej Shakespearovej zaľúbenej dvojice Rómea a Júlie, dýcha bohatou históriou a môže sa popýšiť mimoriadne fotogenickým okolím. Čarokrásne jazero Lago di Garda (najväčšie v Taliansku) leží doslova iba kúsok od mesta. Samotná Verona slúži v prenesenom zmysle ako brána do pôsobivého pohoria Dolomity a zároveň i do prevažne nemecky hovoriaceho regiónu Südtirol. Najdôležitejšie mesto a súčasne centrum tejto bilinguálnej oblasti, pôvabné Bolzano, delí od famóznej Verony vzdialenosť vyše 100 km (smerom na sever).

Lago di Garda

Na pobreží fascinujúceho Gardského jazera narazíte na niekoľko majestátnych stredovekých hradov a zámkov – spomeňme aspoň romantický zámoček v Sirmione (na južnom brehu Lago di Garda), či impozantné hrady v Torri del Benaco a v Malcesine (na východnej strane). Obrovskú pevnosť spozorujete i v lokalite Rovereto, neďaleko severného konca Gardského jazera (približne 20 km na juh od Trentu). Samozrejmosťou v celej tejto krásou obdarenej oblasti sú výborné podmienky na pestovanie zimných športov a v teplejších mesiacoch roka aj pešej či vysokohorskej turistiky.

Dolomity

O čosi ďalej smerom na západ nájdete v Dolomitoch vychýrené turistické a lyžiarske stredisko Cortina d’Ampezzo. Samotnej “Cortine” dominuje charakteristický masív Cristallo (3221 m) a tri rozoklané skalné veže Tre Cime di Lavaredo (2999 m). Vášniví fanúšikovia lyžovania majú výbornú možnosť využiť “Dolomiti Superski” – pomerne výhodný Ski Pass, zahŕňajúci spolu 12 stredísk zimných športov v celých Dolomitoch (s celkovou dĺžkou lyžiarskych trás cca 1200 km) – z nich sú najobľúbenejšie okrem Cortina d’Ampezzo pravdepodobne Val Gardena a Val di Fiemme. V letnom období sa skúste povenovať trochu obdivovaniu miestnych dych berúcich horských scenérií. Pokiaľ máte radi pešiu turistiku trochu vysokohorskejšieho charakteru, istotne nebudete sklamaní na jednej z mnohých ľahších alebo náročnejších ferrát v blízkom či širšom okolí mestečka Cortina d’Ampezzo.

Vicenza

Ak sa vyberiete z Verony na východ, časom sa ocitnete v nepriehľadnuteľnej Vicenze – ukrývajúcej skvelé diela renesančného architekta s menom Andrea Palladio. Z nich zrejme najviac očarí excelentné divadlo Teatro Olimpico, ale svojou spanilou krásou nezaostáva ani množstvo charakteristických víl v celej provincii Vicenza (resp. regióne Benátsko/Veneto) s typickým Paladiovým “rukopisom”, ktoré spolu patria do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Padova

K ďalším pozoruhodným cestovateľským cieľom sa zaraďuje atraktívna Padova s nádherným Prato della Valle, s plochou 90 tisíc m² najrozľahlejším “piazza” na celom Apeninskom plostrove (a zároveň jedným z najväčších námestí v Európe). Zelený ostrovček v strede “námestíčka” obkolesuje vodný kanál s dvoma radmi súsoší po svojich oboch stranách. Za zmienku stojí rozhodne najmä arkádovitý Palazzo della Ragione a niekoľko prekrásnych bazilík v rovnakom architektonickom štýle. Neďaleké Benátky bude možno lepšie si nechať na samostatnú návštevu.

0