VLetenky

Belize s United Airlines za 525 EUR

Half Moon Caye
Belize Barrier Reef – karibský ostrovček English Caye (foto: anoldent/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Mayské pamiatky aj atraktívne pláže Karibiku v latinskoamerickom Belize máte príležitosť obdivovať pri využití ponuky leteckej spoločnosti United Airlines a partnerov zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do (rovnomennej metropoly Belize s názvom) Belize City sú v predaji za 525 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 18. marca do 17. februára 2024, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu decembra 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Belize nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. decembra s návratom z belizského Belize City (BZE) dňa 23. decembra 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belize City za 525 EUR (09.12.-23.12.2023)

VIE-BZE
Viedeň, Rakúsko – Belize City, Belize (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belize

Pôvabné Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou skoro 23 tisíc km² (zhruba polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa vcelku pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie aj mayská populácia (okolo 10%) a naďabíte tu dokonca aj na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva pod názvom Britský Honduras).

Pútavá geografia a pútavé historické špeciality

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu si delí s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), kým východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody úžasného Karibského mora (v tejto fantastickej oblasti Vás čaká prekrásne pobrežie v dĺžke skoro 300 km a niekoľko fascinujúcich karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, natrafíte na zaujímavú architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne nevynechajte impresívne pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Nádherné karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny však patrí skvelý Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov planéty (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto znamenitom kúte Belize máte možnosť si príjemne (a finančne nenáročne) oddýchnuť na príťažlivých ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Istotne si nenechajte ujsť magickú (Great) Blue Hole, ktorú legendárny oceánológ Jacques-Yves Cousteau zaradil celkom oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí našej planéty.

0