VLetenky

Belize s United Airlines od 548 EUR

Goff's Caye
Belize Barrier Reef – karibský ostrovček Goff’s Caye (foto: Graeme Douglas/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Mayské pamiatky aj atraktívne pláže Karibiku v latinskoamerickom Belize máte šancu poobdivovať zásluhou spoločnosti United Airlines a partnerských dopravcov zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do (rovnomennej metropoly Belize s názvom) Belize City sa predávajú za 548 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 8. marca 2022 do 7. februára 2023, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od apríla 2022 do januára 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Belize môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. mája s návratom z belizského Belize City (BZE) dňa 18. mája 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belize City za 548 EUR (04.05.-18.05.2022)

VIE-BZE
Viedeň, Rakúsko – Belize City, Belize (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belize

Pôvabné Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou skoro 23 tisíc km² (zhruba polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa vcelku pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie i mayská populácia (okolo 10%) a naďabíte tu dokonca aj na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva pod názvom Britský Honduras).

Pútavá geografia a lákavé historické špeciality

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu si delí s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), kým východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody úžasného Karibského mora (v tejto fantastickej oblasti Vás čaká prekrásne pobrežie v dĺžke takmer 300 km a niekoľko fascinujúcich karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, narazíte na zaujímavú architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne nevynechajte impresívne pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Nádherné karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny však patrí skvelý Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov planéty (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto znamenitom kúte Belize máte možnosť si pohodovo (a finančne nenáročne) oddýchnuť na príťažlivých ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Istotne si nenechajte ujsť magickú (Great) Blue Hole, ktorú legendárny oceánológ Jacques-Yves Cousteau zaradil celkom oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí našej planéty.

0