VLetenky

Belize s United Airlines od 511 EUR

Belize Barrier Reef
Great Blue Hole, jedna z najlepších potápačských lokalít Zeme (foto: USGS/Wikimedia Commons/CC0)

Mayské pamiatky i čarokrásne pláže Karibiku stredoamerického Belize si máte príležitosť vychutnať vďaka ponuke spoločnosti United Airlines a partnerov zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do rovnomennej metropoly Belize s názvom Belize City kúpite za 511 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 29. augusta do 16. decembra 2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 23. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu októbra a novembra 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Belize nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. novembra s návratom z belizského Belize City (BZE) dňa 19. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belize City za 511 EUR (05.11.-19.11.2019)

VIE-BZE
Viedeň, Rakúsko – Belize City, Belize (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belize

Pôvabné Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou skoro 23 tisíc km² (zhruba polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa vcelku pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie aj mayská populácia (okolo 10%) a naďabíte tu dokonca i na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva pod názvom Britský Honduras).

Atraktívna geografia a lákavé historické pozoruhodnosti

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu si delí s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), kým východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody skvelého Karibského mora (v tejto fantastickej oblasti Vás čaká prekrásne pobrežie v dĺžke takmer 300 km a niekoľko fascinujúcich karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, natrafíte na pútavú architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne nevynechajte impresívne pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Nádherné karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny však patrí skvelý Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov zemegule (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto znamenitom kúte Belize máte šancu si príjemne (a finančne nenáročne) oddýchnuť na príťažlivých ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Istotne si nenechajte ujsť dramatickú (Great) Blue Hole, ktorú legendárny oceánológ Jacques-Yves Cousteau zaradil celkom oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí našej planéty.

0

Add a Comment