VLetenky

Belize s United Airlines od 478 EUR

Goff's Caye
Belize Barrier Reef – karibský ostrovček Goff’s Caye (foto: Graeme Douglas/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Mayské pamiatky aj atraktívne pláže Karibiku v stredoamerickom Belize možno poobdivovať pri využití ponuky leteckej spoločnosti United Airlines a partnerov zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do (rovnomennej metropoly Belize pod názvom) Belize City sú v predaji za 478 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 6. mája 2022 do 28. februára 2023, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od októbra 2022 do februára 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Belize môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. októbra s návratom z belizského Belize City (BZE) dňa 22. októbra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belize City za 478 EUR (08.10.-22.10.2022)

VIE-BZE
Viedeň, Rakúsko – Belize City, Belize (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belize

Príťažlivé Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou takmer 23 tisíc km² (približne polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa celkom pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie aj mayská populácia (okolo 10%) a natrafíte tu dokonca aj na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva s názvom Britský Honduras).

Lákavá geografia a pútavé historické pozoruhodnosti

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu zdieľa s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), kým východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody skvelého Karibského mora (v tejto fascinujúcej oblasti Vás očakáva nádherné pobrežie v dĺžke skoro 300 km a niekoľko fantastických karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, natrafíte na zaujímavú architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne neobíďte pôsobivé pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Prekrásne karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny však patrí úžasný Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov planéty (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto famźnom kúte Belize máte možnosť si príjemne (a finančne nenáročne) oddýchnuť na pôvabných ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Určite si nenechajte ujsť dramatickú (Great) Blue Hole, ktorú svetoznámy oceánológ Jacques-Yves Cousteau zaradil vcelku oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí modrej planéty.

0