VLetenky

Belize s United Airlines od 430 EUR

Belize Barrier Reef
Great Blue Hole, jedna z najlepších potápačských lokalít zemegule (foto: Jetske/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Mayské pamiatky i čarokrásne pláže Karibiku stredoamerického Belize možno obdivovať pri využití ponuky leteckej spoločnosti United Airlines a partnerov zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do rovnomennej metropoly Belize pod názvom Belize City sú v predaji za 430 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 29. augusta do 16. decembra 2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 21. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas októbra a novembra 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Belize nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. novembra s návratom z belizského Belize City (BZE) dňa 19. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belize City za 430 EUR (06.11.-19.11.2019)

VIE-BZE
Viedeň, Rakúsko – Belize City, Belize (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belize

Príťažlivé Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou takmer 23 tisíc km² (približne polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa celkom pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie i mayská populácia (okolo 10%) a natrafíte tu dokonca aj na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva s názvom Britský Honduras).

Atraktívna geografia a lákavé historické špeciality

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu zdieľa s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), kým východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody úžasného Karibského mora (v tejto fascinujúcej oblasti Vás očakáva nádherné pobrežie v dĺžke skoro 300 km a niekoľko fantastických karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, naďabíte na pútavú architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne neobíďte pôsobivé pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Prekrásne karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny však patrí úžasný Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov planéty (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto famóznom kúte Belize máte príležitosť si pohodovo (a finančne nenáročne) oddýchnuť na pôvabných ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Určite si nenechajte ujsť dramatickú (Great) Blue Hole, ktorú svetoznámy oceánológ Jacques-Yves Cousteau zaradil vcelku oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí našej planéty.

0

Add a Comment