VLetenky

Belize s KLM od 478 EUR

Belize Barrier Reef
Great Blue Hole, jedna z najlepších potápačských lokalít Zeme (foto: Taylor White/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen mayské pamiatky či karibské pláže Belize si máte šancu vychutnať (bez tranzitu v USA) pri využití ponuky spoločnosti KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do stredoamerického Belize (do Belize City) sa dajú kúpiť za 478 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 26.05.-30.06., 21.08.-21.12.2018 a 01.01.-31.01.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku septembra do konca októbra 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Belize nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 6. septembra s návratom z Belize City (BZE) dňa 21. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Belize City za 478 EUR (06.09.-21.09.2018)

PRG-BZE
Praha, Česká republika – Belize City, Belize (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belize

Pôvabné Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou skoro 23 tisíc km² (zhruba polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa vcelku pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie aj mayská populácia (okolo 10%) a naďabíte tu dokonca i na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva pod názvom Britský Honduras).

Lákavá geografia a pútavé historické pozoruhodnosti

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu si delí s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), kým východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody skvelého Karibského mora (v tejto fantastickej oblasti Vás čaká prekrásne pobrežie v dĺžke takmer 300 km a niekoľko fascinujúcich karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, natrafíte na atraktívnu architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne nevynechajte impresívne pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Nádherné karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny sa však zaraďuje skvelý Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov zemegule (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto znamenitom kúte Belize máte príležitosť si príjemne (a finančne nenáročne) oddýchnuť na príťažlivých ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Istotne si nenechajte ujsť dramatickú (Great) Blue Hole, ktorú svetoznámy oceánológ Jacques-Yves Cousteau priradil celkom oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí našej planéty.

0