VLetenky

Belize s Delta Air Lines od 554 EUR

Placencia Coaste
Fotogenický miestny karibský tropický ostrov Laughing Bird Caye (foto: Nick M/Flickr/CC BY 2.0)

Historické pamiatky z mayského obdobia i čarokrásne pláže Karibiku famózneho Belize si možno vychutnať pri využití ponuky spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do rovnomennej metropoly Belize s názvom Belize City sa predávajú za 554 EUR s odletom zo spomínanej rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 27.09.-15.12.2016 a 06.01.-06.04.2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 17. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas prvého kvartálu roku 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Belize nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 29. januára s návratom z Belize City (BZE) dňa 12. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belize City za 554 EUR (29.01.-12.02.2017)
Viedeň – Belize City za 556 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Belize

Pôvabné Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou skoro 23 tisíc km² (zhruba polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa vcelku pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie aj mayská populácia (okolo 10%) a naďabíte tu dokonca i na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva pod názvom Britský Honduras).

Lákavá geografia a pútavé historické pozoruhodnosti

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu si delí s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), kým východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody skvelého Karibského mora (v tejto fantastickej oblasti Vás čaká prekrásne pobrežie v dĺžke temer 300 km a niekoľko fascinujúcich karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, narazíte na atraktívnu architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne nevynechajte impresívne pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Nádherné karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny sa však zaraďuje skvelý Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov planéty (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto znamenitom kúte Belize máte príležitosť si príjemne (a finančne nenáročne) oddýchnuť na príťažlivých ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Istotne si nenechajte ujsť dramatickú (Great) Blue Hole, ktorú svetoznámy oceánológ Jacques-Yves Cousteau zaradil celkom oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí našej planéty.

0