VLetenky

Belize s Delta Air Lines od 491 EUR

Belize Barrier Reef
Great Blue Hole, jedna z najlepších potápačských lokalít Zeme (foto: The TerraMar Project/Flickr/CC BY 2.0)

Historické pamiatky z mayského obdobia i nádherné pláže Karibiku famózneho Belize si máte možnosť vychutnať pri využití ponuky spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do rovnomennej metropoly Belize pod názvom Belize City kúpite za 491 EUR s odletom zo spomínanej rakúskej Viedne pri uplatnení kupónu “WINTERURLAUB15” umožňujúceho zľavu 15 EUR (zo základnej ceny 506 EUR na doleuvedenom odkaze na rezerváciu).

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.08.-06.04. (okrem blackoutu 16.12.-05.01.), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 2. novembra (do 23:59) za zníženú cenu / do 7. novembra za základnú cenu (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Zľavový kupón v hodnote 15 EUR (“WINTERURLAUB15”) sa zadáva v priebehu rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletom) v čase od začiatku januára do začiatku apríla a od polky augusta do konca septembra 2017.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Belize nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 29. januára s návratom z Belize City (BZE) dňa 12. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belize City za 491 EUR (29.01.-12.02.2017 s promokódom / 506 EUR pred zľavou)

Belize

Príťažlivé Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou takmer 23 tisíc km² (približne polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa celkom pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie i mayská populácia (okolo 10%) a natrafíte tu dokonca aj na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva s názvom Britský Honduras).

Pútavá geografia a lákavé historické špeciality

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu zdieľa s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), zatiaľ čo východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody úžasného Karibského mora (v tejto fascinujúcej oblasti Vás očakáva nádherné pobrežie v dĺžke skoro 300 km a niekoľko fantastických karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, naďabíte na atraktívnu architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne neobíďte pôsobivé pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Prekrásne karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny sa však radí úžasný Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov zemegule (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto famóznom kúte Belize máte šancu si pohodovo (a finančne nenáročne) oddýchnuť na pôvabných ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Určite si nenechajte ujsť magickú (Great) Blue Hole, ktorú preslávený oceánológ Jacques-Yves Cousteau priradil vcelku oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí modrej planéty.

0